Reklama

Budowa autostrad

Autostradą A4 z Krakowa do Tarnowa jeszcze w tym roku!

Do końca roku powinna być oddana do użytku autostrada Kraków - Tarnów. Jeszcze miesiąc temu zapowiadano, że nastąpi to pierwszego listopada.

Teraz wiadomo, że kierowcy mają pojechać autostradą w grudniu, choć na odcinku z Brzeska do Wierzchosławic, tylko po jedynym pasie.

Reklama

Odcinek autostrady A4 miał być gotowy już na Euro 2012. Dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Gryga wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków, że w listopadzie trzeba myśleć o zakończeniu robót, gdyż zaczyna się wtedy zima. Później trzeba przygotować tak zwaną dokumentację powykonawczą.

Wykonawcy poszczególnych odcinków twierdzą, że nowy termin zakończenia budowy jest jak najbardziej realny. Odcinek z Krzyża pod Tarnowem do Wierzchosławic, jest już prawie gotowy. Jego wykończenie potrwa miesiąc.

Takiego samego czasu potrzebuje też wykonawca odcinka z Wierzchosławic do Brzeska, ale na zbudowanie jednej nitki autostrady. Przystąpił do pracy dopiero przed rokiem, po zejściu z budowy poprzedniego wykonawcy. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że fachowcy pracują także w soboty i niedziele, bardzo się spieszą, a więc jest nadzieja dotrzymania terminu.

Generalna Dyrekcja ma jeszcze kłopot z wykonawcą odcinka z Brzeska do Szarowa. Firma Polimex Mostostal ma problemy finansowe i nie zdążyła z zakończeniem budowy na 15 września, gdy minął termin dla tego fragmentu autostrady. Do końca roku powinien być jednak przejezdny, podobnie jak cały odcinek Kraków-Tarnów.

IAR/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje