Reklama

Budowa autostrad

Autostrada A2 przed Euro? Nie ma na to szans!

Nie ma szans na to, żeby autostrada A2 była ukończona przed Euro 2012 - uważa prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

Wojciech Malusi jest zdania, że droga może być gotowa najwcześniej za około dwa lata. -"Ze względów nawet czysto technologicznych niemożliwe jest ukończenie wcześniej tej autostrady" - mówi ekspert.

Reklama

Zdaniem Wojciecha Malusiego, zaproponowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad ścieżka wyłonienia nowego wykonawcy jest niepewna. Generalna Dyrekcja chce, aby nowy wykonawca został wyłoniony bez przeprowadzania przetargu.

Ekspert uważa że, może to rodzić wątpliwości. Wojciech Malusi jest zdania, że nie ma podstaw, aby wyłonić wykonawcę korzystając z trybu z wolnej ręki. Dodaje, że powinien być to przetarg nieograniczony, bądź ograniczony.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad twierdzi, że chętnych do zakończenia inwestycji po Chińczykach jest 26 firm. Zdaniem Wojciecha Malusiego, żadna z nich nie ma szans zdążyć przez Euro 2012. -"Albo to nie są fachowcy, albo znów obiecują gruszki na wierzbie" - mówi ekspert.

Również prezes Budimexu, jednej z największych firm budowlanych w Polsce uważa, że autostrada A2 nie będzie gotowa do Euro 2012.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka nowego wykonawcy po tym, jak z budowy wyrzucono chińską firmę COVEC. -"A2 nie ma szansy na Euro w rozumieniu zakończenia kontraktu. Jeżeli będą szybko podjęte decyzje to może się uda tę tak zwaną przejezdność uzyskać, ale moim zdaniem to jest chyba już nierealne" - mówi IAR prezes Dariusz Blocher.

Autostrada A2 ma być przejezdna do Euro 2012, czyli do czerwca przyszłego roku. Po tym jak zerwano umowę z chińskim konsorcjum COVEC, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma w ciągu dwóch tygodni wyłonić nowego wykonawcę. Jeszcze w lipcu mają ruszyć ponownie roboty na budowie.

IAR/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: GDDKiA | Euro 2012 | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje