WRC. Rajdowe Mistrzostwa Świata

Rajd Polski: Jak wygląda stawka na koniec trzeciego dnia?

Dobiegła końca dzisiejsza rywalizacja na 72. Rajdzie Polski. Nie obyło się niestety bez incydentów.

Dzisiaj zawodnicy planowo mieli przejechać osiem odcinków specjalnych, ale już teraz wiemy, że będzie to tylko siedem. Ze względu na incydent z kibicami, którzy nie chcieli stanąć w bezpiecznej odległości od trasy przejazdu, organizatorzy zdecydowali o anulowaniu OS14. Kierowcy musieli przemieścić się na początek kolejnego odcinka alternatywną trasą, a sam start się opóźnił.

Kolejnym problemem zawodników był kurz na OS16, który powodował, że wszyscy stanęli przed trudnym wyborem. Niektórzy decydowali się jechać zachowawczo, a inni podejmowali ryzyko i niektóre zakręty pokonywali na ślepo. Sporo rozbieżności pojawiło się też w doborze opon - jedne załogi wybrały mieszankę twardą, inne miękką, a jeszcze inne stosowały różne "gumy" z przodu i z tyłu. Nie wszyscy byli niestety zadowoleni ze swoich wyborów.

Reklama

Na czele stawki niezmiennie pozostaje Ogier (Volkswagen Motorsport) z czasem 2:10:38.0, tuż za nim jest Mikkelsen z tego samego zespołu (4,7 s straty), a na trzecim miejscu znalazł się Tanak (strata 15,4 s).

Robert Kubica jedzie bez żadnych przygód - wyraźnie nie chce podejmować ryzyka, co widoczne jest w jego czasach. Zdarzało mu się finiszować pod koniec pierwszej dziesiątki, a w klasyfikacji generalnej utrzymuje się na 7. miejscu.

Naszą relację na żywo z 72. Rajdu Polski możecie śledzić TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 72. Rajd Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama