Polskie drogi

Rowerzystka potrącona na pasach. Policjantom tłumaczyła, że zawsze tak jeździ

W Łukowie 48-letnia rowerzystka została potrącona przez samochód, po tym jak rozpędzona wjechała na przejście dla pieszych. Po zdarzeniu tłumaczyła się policjantom, że od zawsze tak jeździła w tym miejscu. Za brak znajomości podstawowych przepisów została ukarana mandatem.

 

Wczoraj po godzinie 15.30, dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Wojska Polskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że w rejonie ronda kierująca rowerem zderzyła się z samochodem. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierująca samochodem marki Kia zderzyła się z 48-letnią rowerzystką. Pokrzywdzona kobieta doznała jedynie niegroźnych urazów, po udzieleniu pomocy medycznej powróciła do domu.

Rowerzystka tłumaczyła się przyzwyczajeniem

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z łukowskiej drogówki ustalili, że 48-letnia rowerzystka jechała jednośladem po chodniku i wjechała na przejście dla pieszych. W tym momencie kierująca osobówką ruszyła i przodem auta uderzyła w jadącą po przejściu rowerzystkę. Potrącona kobieta upadła na jezdnię, a głową uderzyła w chodnik. 48-latka tłumaczyła mundurowym, że zawsze w tym rejonie jeździła rowerem po chodniku oraz, że zawsze przejeżdżała na drugą stronę drogi po przejściu dla pieszych. Policjanci uświadomili rowerzystkę, że taki manewr dozwolony jest tylko w miejscu gdzie jest wyznaczony przejazd.

Reklama

Na szczęście tym razem skończyło się na niegroźnych obrażeniach rowerzystki, policjanci ukarali 48-latkę mandatem karnym. Policja opublikowała także film ze zdarzenia.

Rowerzysta nie może jechać po przejściu dla pieszych

Przy okazji zdarzenia, funkcjonariusze przypominają, że przejazd dla rowerzystów to powierzchnia jezdni lub torowiska oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi. Stosowany jest w miejscach, gdzie droga rowerowa lub pas rowerowy przecina poprzeczną jezdnię. Kierującemu pojazdem, a więc i rowerzyście, zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: rowerzyści | przejście dla pieszych | policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy