Reklama

Pakiet OC/AC w LINK4: szeroka ochrona na przejrzystych zasadach oraz ochrona zniżek OC i AC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu. Nie znaczy to jednak, że należy wykupić pierwszą lepszą polisę, żeby mieć problem z głowy. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim dostępnym opcją i wybrać taką, która z jednej strony będzie korzystna finansowo, z drugiej – opiera się na prostych i przejrzystych zasadach.

Prezentacja partnera

W ciągu ostatnich kilku lat na rynku ubezpieczeń zaszła znacząca zmiana. Jeszcze do niedawna kierowcy kupujący lub już posiadający starsze samochody decydowali się na zakup wyłącznie obowiązkowego pakietu OC. Uważali oni, iż np. kradzież samochodu nie będzie wiązała się z dotkliwą stratą. Nieobowiązkowe ubezpieczenie AC wybierali z kolei przede wszystkim posiadacze nowszych samochodów. Sytuacja ta powoli ulega jednak zmianie. Dlaczego? Ponieważ oferty pakietów OC/AC stają się przystępniejsze cenowo i dużo bardziej elastyczne.

Reklama

Ubezpieczenie OC - czym się kierować przy wyborze?

Przy wyborze pakietu OC/AC atrakcyjna cena to tylko jeden z elementów, którym warto się kierować. Najważniejszy jest zakres ubezpieczenia. Każdy klient powinien zwrócić dodatkowo uwagę na takie aspekty, jak wiarygodność towarzystwa ubezpieczeniowego, klarowne warunki umowy, przyjazne podejście do klienta, ochronę zniżek czy tempo likwidacji potencjalnych szkód. Szeroką ochronę dodatkową w ramach pakietu OC/AC oraz przejrzyste zasady oferuje klientom LINK4.

Pakiet OC/AC w LINK4 to dwa najpopularniejsze i najchętniej wybierane ubezpieczenia. OC jest obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu i chroni przed kosztami szkód wyrządzonych osobom trzecim oraz ich pojazdowi. W LINK4 korzyści jest jednak więcej. Wybierając ofertę OC wraz z ubezpieczeniem Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony klienci zyskują dodatkową ochronę. To m.in. holowanie auta po wypadku do 100 km, udostępnienie samochodu zastępczego na 3 dni  czy możliwość wymiany przebitej opony na koło zapasowe na miejscu zdarzenia - wszystko bez dodatkowych kosztów.

Ubezpieczenie AC, czyli szereg dodatkowych korzyści

Ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe - to dodatkowa ochrona naszego samochodu. Warto pamiętać, iż samo OC chroni jedynie poszkodowanych w wyniku naszego błędu. Ewentualną naprawę posiadanego przez nas pojazdu musimy wówczas przeprowadzić we własnym zakresie. Jeśli natomiast posiadamy autocasco - otrzymamy odszkodowanie na naprawę auta  w razie kolizji z naszej winy. Jego wysokość zależy od wariantu wybranego przez nas ubezpieczenia.

Formuła all risk oznacza, że TU wypłaci odszkodowanie za szkodę polegającą na uszkodzeniu lub zniszczeniu przedmiotu ubezpieczenia, która powstanie na skutek wszelkich nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń, poza tymi wprost wskazanymi w warunkach ubezpieczenia jako wyłączenia.

Ubezpieczenie AC w LINK4 można kupić w pakiecie z OC w dwóch wariantach. W pierwszym z nich auto naprawiamy w dowolnym warsztacie (np. w ASO), a rozliczenie odbywa się wówczas na podstawie faktur. Drugą opcją jest kosztorys, gdzie odszkodowanie otrzymujemy na podstawie wyceny szkody przez rzeczoznawcę, a naprawę przeprowadzamy we własnym zakresie.

Ochrona zniżek

Każdy jeżdżący bezwypadkowo kierowca liczyć może na tańszą polisą - nawet o kilkadziesiąt procent. Przywilej ten traci jednak w momencie, gdy spowoduje szkodę. Ochrona Zniżki, która dostępna jest przy zakupie ubezpieczenia komunikacyjnego OC albo pakietu OC/AC w LINK4, to sposób na zachowanie posiadanych ulg sprzed zdarzenia drogowego.

Warto dodać, iż nie ma znaczenia rodzaj spowodowanej szkody (może to być np. parkingowa stłuczka lub poważniejszy w skutkach wypadek), niemniej nie może ich być więcej niż jedna w ciągu roku.

Reklama

Ubezpieczenie OC/AC w LINK4 z ochroną zniżek i ubezpieczeniem  Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony zakupić można w pełni online lub bezpośrednio u agentów współpracujących z LINK4.

Klauzula Ochrona Zniżki działa w przypadku pierwszej szkody z OC oraz pierwszej szkody z AC dla danego pojazdu, pod warunkiem opłaty dodatkowej składki przy ubezpieczeniu OC lub pakiecie OC/AC. Klauzula nie jest dostępna w przypadku braku historii ubezpieczenia OC u wszystkich właścicieli pojazdu lub gdy wystąpiła szkoda z OC w ostatnim roku u któregokolwiek z właścicieli pojazdu. Szczegółowe informacje dostępne są w OWU Komunikacja na stronie www.link4.pl.

Prezentacja partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy