Reklama

Czy można dokupić AC do OC?

Wykupiliśmy obowiązkowe OC, ale żeby zaoszczędzić pieniądze, nie zdecydowaliśmy się na pakiet z AC. Jednak znajomy miał wypadek, wpadł w poślizg i uderzył drzewo. Naprawy były bardzo kosztowne. Gdyby miał autocasco, wydatek zostałby pokryty z ubezpieczenia. To zdarzenie uświadomiło nam, jak przydatne jest AC. Czy możemy go dokupić w trakcie trwania polisy OC?

Artykuł z ekspozycją partnera

Autocasco - dlaczego warto je posiadać?

Możemy być doskonałymi kierowcami, posiadać wieloletnie doświadczenie, jeździć przepisowo i ostrożnie, dbać o samochód i przewidywać zdarzenia, jednak wypadek zdarzyć się może naprawdę każdemu. W takiej właśnie sytuacji pomoże nam AC.

Polisa przyda się w przypadku kradzieży lub włamania, uszkodzeń spowodowanych przez siły natury (np. gradobicie, powódź) lub zwierzęta, uszkodzeń karoserii, stłuczek lub poważnego wypadku, zderzenia z drzewem. Zadziała również wtedy, gdy nasze auto zostanie uszkodzone, a sprawca nie zostawi danych i nie będzie możliwości naprawienia szkody z jego OC.

Reklama

Reklama

Rzetelny ubezpieczyciel

Przeważnie ubezpieczenie AC wykupuje się w pakiecie z OC - tak wychodzi najkorzystniej, gdyż możemy liczyć na sporą zniżkę. Wybierając ubezpieczyciela, warto kierować się opiniami konsumentów. Stawiajmy na rzetelne firmy, które nie unikają wypłaty należnych nam pieniędzy. Zwróćmy uwagę na to, czy zasady są proste i transparentne i czy umowa nie zawiera zapisów małym druczkiem.

Czy można dokupić AC?

Ubezpieczenie autocasco nie należy do najtańszych polis komunikacyjnych, dlatego niektórzy, szczególnie właściciele starszych modeli lub ci, którzy garażują auto albo korzystają ze strzeżonego parkingu, rezygnują z jego zakupu właśnie dla oszczędności. Czasami jednak już po wykupieniu OC, rozważamy dokupienie ubezpieczenia autocasco. Czy jest to możliwe? Pytanie nie jest bezzasadne.

 Wielu ubezpieczycieli odmówi sprzedaży takiej polisy. Musimy również wiedzieć, że pakiet OC+AC jest po prostu tańszy, jeśli więc nawet uda nam się dokupić autocasco, zapłacimy więcej. Jednak znalezienie pojedynczego produktu nie jest niemożliwe. Wspomniane już Link4 umożliwia dokupienie AC klientom, którzy już korzystają z OC u tego ubezpieczyciela. W czasie trwania polisy możemy zatem dodać ochronę naszego auta. Pod jednym warunkiem - musimy zrobić to w terminie wynoszącym maksymalnie dwa miesiące od startu polisy OC. Warto również pamiętać o tym, że o ile ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej odnawia się automatycznie, AC musimy przedłużyć na kolejny rok.

AC po zakupie używanego auta

W uprzywilejowanej sytuacji są osoby, które kupiły używany samochód. Po transakcji nowy właściciel otrzymuje polisę OC po swoim poprzedniku. Może on spróbować dokupić AC u obecnego ubezpieczyciela, a jeśli ten nie wyrazi zgody, ma prawo do rozwiązania umowy zawartej przez poprzedniego właściciela i wykupienia pakietu OC+AC po korzystniejszej cenie w wybranej przez siebie firmie ubezpieczeniowej.

Artykuł z ekspozycją partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy