Genewa 2016

Autonomiczny Nissan Qashqai już w przyszłym roku

Przedstawiciele Nissana ogłosili właśnie, że już w przyszłym roku w salonach marki pojawi się Qasqhai z system "Piloted Drive". To pierwszy krok japońskiej marki na drodze do wprowadzenia pojazdów autonomicznych.

Korzystający z czujników adaptacyjnego tempomatu system potrafi samodzielnie kierować pojazdem w obrębie jednego pasa ruchu. Oznacza to, że auto jest w stanie nie tylko utrzymywać zadaną odległość od poprzedzającego pojazdu ale też samodzielnie skręcać.

Układ sprawdza się również w trudnych warunkach pogodowych. Zaprojektowano go, by odciążyć kierowcę w czasie długich podróży autostradowych.

Przedstawiciele Nissana pracują już nad kolejną wersją rozwojową systemu, który będzie potrafił prowadzić auto po autostradzie wybierając przy tym optymalny w danej sytuacji pas ruchu.

Reklama

Do 2020 roku Japończycy chcą też uruchomić produkcję pojazdów, które - bez ingerencji kierowcy - będą mogły poruszać się w gęstym ruchu miejskim.

Nissan nieprzypadkowo wyposaży w nowe systemy właśnie Qasqhaia. Japończycy są ciekawi przyjęcia ich przez masowego odbiorcę.

Kompaktowy crossover jest obecnie najlepiej sprzedającym się autem marki w Europie. By sprostać zapotrzebowaniu nowy egzemplarz Qasqhaia zjeżdża z linii montażowej brytyjskiej fabryki Nissana w Sunderland co 62 sekundy!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nissan Qashqai

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy