Genewa 2015

Lexus LF-SA Concept oficjalnie zaprezentowany

Wyjątkowo mały miejski crossover o bardzo odważnej stylistyce.

Lexus zaprezentował właśnie na salonie w Genewie swój najnowszy koncept - LF-SA. Drugi człon nazwy to skrót od "Small Adventurer", czyli "Mały Podróżnik". Auto faktycznie jest niewielkie - mierząc zaledwie 3450 mm długości, 1700 mm szerokości i 1430 mm wysokości, klasyfikuje się do segmentu A. Producent nie mówi nawet o nim jak o samochodzie 4-osobowym, ale 2+2.

Ponieważ tylne siedzenia zostały potraktowane po macoszemu, sporo miejsca znajdziemy na przednich fotelach. LF-SA został zaprojektowany z myślą o kierowcy i jego wygodzie - przykładowo jego siedzenie jest nieruchome, reguluje się jedynie ustawienie kierownicy i pedałów. Zajęcie miejsca z tyłu jest więc możliwe tylko od strony pasażera.

Reklama

Co ciekawe, auto nie ma tradycyjnego wyświetlacza do obsługi multimediów - zamiast tego obraz wyświetlany jest pośrodku przedniej szyby przez szerokokątny Head-Up Display. Poszczególne funkcje wybiera się, podobnie jak w najnowszych seryjnych Lexusach, przy pomocy touchpada.

Największe wrażenie LF-SA Concept robi oczywiście samym wyglądem swojego nadwozia, które wystylizowano bardzo muskularnie i agresywnie. Trudno powiedzieć, czy jest to zapowiedź nowego modelu Lexusa, czy tylko niezwykły projekt. Jedno jest jednak pewne - kolejne modele tego japońskiego producenta będzie jeszcze bardziej niezwykłe i futurystyczne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lexus | Lexus LF-SA Concept

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy