Interia Drive Cup

​Nadchodzi wiosna, nadchodzi Toyota Cup

W kwietniu, wraz z kolejnym sezonem Interia Drive Cup, już po raz piąty wystartuje Toyota Cup - amatorski puchar skierowany do wszystkich, którzy chcą sprawdzić się na torze za kierownicą samochodu Toyoty. Wymagania stawiane przed uczestnikami są bardzo łatwe do spełnienia, a puchar może okazać się świetnym wstępem do rywalizacji na wyższym poziomie.

Toyota Cup i Interia Drive Cup znowu razem

W tym roku Toyota Cup po raz trzeci będzie organizowany wspólnie z cyklem Interia Drive Cup. Uczestnicy pucharu mogą zatem ponownie liczyć na proste zasady i sprawną organizację. W rywalizacji w ramach Toyota Cup mogą wziąć udział wszyscy posiadacze samochodów Toyoty - od aut klasycznych po najnowsze modele. Aby rywalizacja była sprawiedliwa, samochody startujące w markowym pucharze Toyoty są przydzielane do odpowiednich grup zgodnie z pojemnością silnika i stopniem modyfikacji. W poprzednich sezonach w stawce amatorskiego pucharu Toyoty można było znaleźć wiele modeli japońskiej marki, a prym wiodły takie auta jak MR2, Corolla oraz Celica. Co więcej, tak jak w Interia Drive Cup - licencja sportowa i doświadczenie nie są wymagane. 

Reklama

Krok w stronę sportowej kariery

"Udział w Toyota Cup jest idealnym sposobem na rozpoczęcie przygody z motorsportem. Wymogi regulaminowe są ograniczone do minimum, rywalizacja odbywa się w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach, a do startów wystarczy używane auto w fabrycznej specyfikacji za nawet mniej niż 10 tys. złotych. Nie potrzebujemy ani doświadczenia, ani dużego budżetu, by dobrze się bawić i nabierać doświadczenia na torze" - mówi Michał Horodeński z Complex Motorsport. "Toyota Cup może być świetną trampoliną do ścigania się na wyższym poziomie, na przykład w pucharze Toyota Racing Cup organizowanym oficjalnie w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Mamy w tej serii zawodników z przeszłością właśnie w Toyota Cup" -  dodaje.

Start 4 kwietnia

Najbliższy sezon Interia Drive Cup i markowego pucharu Toyoty otworzy runda na Autodromie Jastrząb, zaplanowana na 4 kwietnia. W ramach kolejnych eliminacji kierowcy zawitają dwukrotnie na Tor Kielce, a także będą się ścigać na Autodromie Słomczyn oraz torze Silesia Ring. Oprócz tego w nadchodzącej odsłonie Interia Drive Cup zaplanowano dwa dodatkowe wydarzenia - rajd turystyczny oraz imprezę Klasyczny Koneser, która połączy rajd turystyczny, próbę sprawnościową i konkurs elegancji.

Więcej informacji i zapisy na stronie: http://drivecup.pl

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy