Interia Drive Cup

Klasyczne Toyoty będą rywalizować na klasycznym, polskim torze

Miłośnicy amatorskiego ścigania się youngtimerami Toyoty mają sprecyzowane plany na majówkę. Już 2 i 3 maja Interia Drive Cup - a więc i Toyota Cup - ponownie zawitają na słynny Tor Kielce.

Historyczny obiekt

Położony w miejscowości Miedziana Góra obiekt jest idealnym miejscem do rywalizowania za kierownicą klasyków - to najstarszy tor wyścigowy w Polsce. Zawodnicy cenią Tor Kielce za ciekawy układ, z długim fragmentem trasy przebiegającym przez malowniczy las, a kibice za użyteczny taras widokowy, który jest częścią głównego budynku. Organizatorzy jak zwykle przygotowali dla uczestników Interia Drive Cup i Toyota Cup dodatkowe atrakcje. Tak jak przed rokiem, w czasie treningu zawodnicy będą mogli przejechać odcinkiem leśnym w odwrotnym kierunku niż zazwyczaj, czyli w dół trasy. Dla chętnych zaplanowano również wyścig równoległy.

Reklama

Silna reprezentacja Toyot

Na liście startowej najbliższej rundy Toyota Cup znalazło się 10 samochodów japońskiego producenta - 7 w klasie pojemnościowej TC-1600 oraz 3 w TC-2000. Wśród zgłoszonych aut znajdziemy Corolle (w tym ponad 30-letnią wersję AE82), Celiki i MR2. Ten ostatni model, choć mało popularny na naszych drogach, cieszy się dużym powodzeniem w wyścigach klasyków. “MR2 to małe, zwinne auto, które wymaga umiejętności od kierowcy, ale daje w zamian dużo frajdy z jazdy. Świetnie sprawdza się na małych, krętych torach" - tłumaczy Michał Horodeński, lider zespołu Toyota Team Classic i Mistrz Polski w kategorii PZM 6 Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy