Interia Drive Cup

Interia Drive Cup – ponad 100 zgłoszeń na finałową rundę

W najbliższą sobotę, na Torze Jastrząb odbędzie się finałowa eliminacja największego cyklu amatorskich wyścigów samochodowych.

Ostatnia eliminacja w tym roku zapowiada się również na największą w sezonie. Lista zgłoszeń liczy ponad stu zawodników! Na 38 różnych klasyfikacji w grupach, klasach pojemnościowych i pucharach markowych, tylko w 5 znani są już zwycięzcy.

Spośród nich najbardziej zaradny okazał się Jacek Riemer na Mini Cooper, który wygrał w 2 klasyfikacjach. W innych wyniki z Jastrzębia mogą zdecydować o kolejności na podium. Nawet Arkadiusz Kubiak na Megane RS, który już zapewnił sobie zwycięstwo w generalce sezonu 2019, nie może być pewny sytuacji w klasie pojemnościowej.

Reklama

Na "najgorętszym" fotelu zasiada obecnie Michał Siewior na BMW 325, lider w klasie 90 Performance 3000, gdzie jeszcze 4 inne osoby mogą zająć jego miejsce i wszyscy są już zgłoszeni!

Finałowa runda Interia Drive Cup to także finał markowego pucharu Toyota Cup. Startują w nim zawodnicy poruszający się samochodami tej marki, zarówno youngtimerami, jak i nowszymi. Rywalizacja rozgrywa się w trzech klasach: samochody z silnikami o pojemności do 1600 cm3, do 2000 cm3 oraz w open. Uczestnicy najczęściej korzystają z Toyoty MR2, Celiki oraz Corolli.

Zaczynamy w sobotę rano od trzygodzinnego treningu wolnego, a następnie odbędzie się 5 przejazdów na czas, po trasie o długości 3,6 kilometra.

Serdecznie zapraszamy, wyniki można śledzić na www.drivecup.pl 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy