Budowa autostrad

Nowe fragmenty autostrady A1 pod Łodzią gotowe. Ile mają kilometrów?

​Na budowanym odcinku autostrady A1 między Piotrkowem i Kamieńskiem od piątku kierowcy mają do dyspozycji kolejne 5,5 km trzypasmowej jezdni. Dzięki temu poprawi się komfort jazdy.

Wykonawca autostrady zakończył kolejny etap prac, dzięki czemu na zachodniej nitce drogi kierowcy będą mieli dwa nowe odcinki z trzema pasami ruchu. Pierwszy odcinek, między Wolą Rokszycką i Wolą Krzysztoporską, ma 4,4 km długości, natomiast drugi nieco ponad kilometr i położony jest na wysokości węzła Kamieńsk, na którym wdrożono już docelową organizację ruchu.

Trzy pasy, ale to wciąż plac budowy. Uwaga na ograniczenie prędkości

GDDKiA ostrzega jednak, że w sennie prawnym autostrada wciąż będzie placem budowy, dlatego na nowych odcinkach, mimo dostępności trzech pasów ruchu, wciąż będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h.

Reklama

Na nitce wschodniej autostrady A1, w kierunku Łodzi, na razie sytuacja nie ulega zmianie. Jedynie w miejscach, gdzie ruch został przełożony na jezdnię zachodnią, ruszają prace związane z likwidacją tzw. separatorów ruchu i wprowadzeniem docelowego oznakowania poziomego. Powinny one zakończyć się do końca października, wówczas w obu kierunkach kierowcy będą mieli do dyspozycji po trzy pasy ruchu.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: budowa dróg | autostrada A1 | GDDKiA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy