Szwecja. Szybki Kubica, Sołowow potrącił fotoreportera

Michał Sołowow i Maciej Baran, jadący samochodem Ford Fiesta WRC, wypadli z trasy na czwartkowym odcinku testowym 63. Rajdu Szwecji, drugiej rundy mistrzostw świata w sezonie 2015 i potrącili fotografa. Stan poszkodowanego jest stabilny.

Do wypadku doszło pobliżu miejscowości Raada. Sołowow na zakręcie stracił panowanie nad samochodem i wypadł z trasy, zahaczając o fotoreportera z Czech, a następnie wylądował w rowie.

"Ma on pewne urazy, ale jego stan jest stabilny" - powiedziała na antenie jednej ze szwedzkich stacji telewizyjnych dyrektor rajdu Christina Lundkvist-Wiklund. Jak dodała, poszkodowany został zabrany do szpitala w pobliżu miasta Karlstad. Później okazało sie, że jest jedynie poobijany i ma złamany... palec.

Wśród kibiców, którzy byli świadkami wypadku, był m.in. hokeista Montreal Canadiens Magnus Nygren.

Reklama

"Tłum stał po lewej stronie, ale fotoreporter był po prawej. Kiedy obróciło samochodem Sołowowa, to tył auta uderzył tego mężczyznę, którego odrzuciło w głąb lasu" - relacjonował Nygren w rozmowie z dziennikarzem gazety "Expressen".

Rozpoczynający się w czwartkowy wieczór 63. Rajd Szwecji jest drugą i ostatnią w kalendarzu mistrzostw świata imprezą zimową, podczas której kierowcy używają kolcowanych opon, jadą po śniegu i lodzie. Pierwszą był Rajd Monte Carlo, wygrany przez broniącego tytułu Francuza Sebastiena Ogiera (VW Polo WRC).

Poza Sołowowem Fordem Fiesta WRC pojedzie również Robert Kubica. W WRC-2 zgłoszony jest Jarosław Kołtun (Ford Fiesta R5). W sumie na liście startowej jest ponad 50 załóg.

Robert Kubica trasę shakedownu pokonał aż sześciokrotnie, stopniowo poprawiając swój czas. Ostatecznie Polak zanotował drugi wynik, szybszy był tylko Sebastien Ogier, który jechał czterokrotnie.

Trasa rajdu będzie miała 1441 km, w tym 308 km prób sportowych podzielonych na 21 odcinków specjalnych. Rywalizacja zakończy się w niedzielę; pierwsza załoga na mecie w Karlstad spodziewana jest o 14.29.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: wrc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy