Reklama

Sainz: Peugeot ma przewagę

Dwukrotny mistrz świata, kierowca citroena, Carlos Sainz uważa, że zespół Peugeota nie może już marzyć o takiej dominacji, jaką prezentował na rajdowych trasach w 2002 roku, jednak wciąż będzie miał przewagę.

- Myślę, że początek sezonu będzie należał nadal do zespołu Peugeota, jednak na pewno nie będzie to tak wyraźna przewaga, jak w zeszłym roku - powiedział Sainz. - A jaka ona będzie i jak długo się utrzyma zależy tylko od nas - pozostałych kierowców. Myślę, że uda nam się dogonić peugeoty w drugiej połowie sezonu.

Sainz po raz pierwszy będzie prowadził citreona w mistrzostwach świata. Dla dwukrotnego mistrza świata będzie to nowe doświadczenie. - Będziemy chcieli wygrywać rajdy, ale czy to jest możliwie okaże się dopiero w warunkach "bojowych". Musimy od początku próbować nawiązać walkę z peugeotami i myślę, że nasz zespół stać na to - stwierdził Sainz, którego partnerami w zespole są Colin McRae i Sebastien Loeb.

Reklama

Dla Hiszpana w tym sezonie nie tylko samochód jest nowością. Po wielu latach startów z Louisem Moyą zmienił pilota. Na prawym "gorącym" fotelu zasiądzie Marc Marti.

- Jestem pewien, że Marc będzie dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Jechaliśmy razem już w Rajdzie Katalonii, gdy Louis był kontuzjowany i szybko doszliśmy do porozumienia - stwierdził Sainz.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mistrz świata | peugeot | sainz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje