Robert Kubica: Aktualnie szanse pozostania w WRC i przejścia do wyścigów są pół na pół

Sebastien Ogier (VW Polo WRC) wygrał Rajd Wielkiej Brytanii, ostatnią rundę mistrzostw świata. Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) zajął 11. miejsce. Francuz już wcześniej zapewnił sobie drugi z rzędu tytuł.

Drugi był Fin Mikko Hirvonen (Ford Fiesta WRC) ze stratą 37,6 s do Ogiera, a trzecie Norweg Mads Oestberg (Citroen DS3 WRC) -  1.03,6.    Ogromnego pecha miał Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen DS3 WRC), który dwa ostatnie OS-y przejechał na przebitej tylnej oponie i stracił trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

"Jestem zadowolony. Ten rajd był bardzo ciężki, ale cały rok nie był łatwy dla mnie i tych, którzy pracowali przy moim aucie. Myślę, że aktualnie szanse pozostania w WRC i przejścia do wyścigów są pół na pół" - powiedział polski kierowca, który stracił do Ogiera 4.19,4.

Ogier był najszybszy tylko na 4 z 22 odcinków. Załoga Volkswagen Motorsport odniosła 24 zwycięstwo w mistrzostwach świata.

Fin Mikko Hirvonen, który zapowiedział, ze po Rajdzie Wielkiej Brytanii kończy karierę, zaliczył 164 start w mistrzostwach świata. W niedzielę po raz 69 w karierze stanął na podium.