Reklama

Rajdy zamiast F1

Były mistrz świata Formuły 1 Fin Kimi Raikkonen, który rozstał się z teamem Ferrari i na razie nie podpisał kontraktu z żadnym zespołem, prowadzi negocjacje z zespołem Citroen World Rally Team w sprawie swoich startów C4 WRC w przyszłym roku we wszystkich 13. eliminacjach rajdowych mistrzostw świata.

Według nieoficjalnych informacji, rozmowy są poważnie zaawansowane, do uzgodnienia pozostały jeszcze tylko szczegóły. Raikkonen w tym roku wystartował w Rajdzie Finlandii; jadąc Fiatem Grande Punto S2000 zajmował w klasyfikacji generalnej 15. miejsce, ale drugiego dnia miał wypadek, rozbił auto i imprezy nie ukończył.

Dla Fina najlepszym rozwiązaniem na przyszły rok jest wzięcie dwunastomiesięcznego urlopu i całkowite zrezygnowanie ze startów w wyścigach Grand Prix - uważa niemiecki magazyn motoryzacyjny "Auto Motor und Sport". W przeciwnym razie dochody Raikkonena mogą być niższe o około pięć milionów euro.

Reklama

Jeżeli Fin nie zdecyduje się na starty w nowym zespole, to Ferrari zapłaci mu za zerwanie kontraktu, który obowiązywał do 2010 roku, 30 mln euro. Gdyby jednak wystartował w F1, kwota odstępnego wyniesie tylko 10 mln euro.

Menedżer Raikkonena prowadził rozmowy z zespołami McLaren i Mercedes GP, ale do podpisania kontraktu nie doszło.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ferrari | mistrz świata | raikkonen | rajdy

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy