Reklama

Pelikański: Musimy pojechać rozważnie

Emocje sięgają zenitu. Już w nadchodzący weekend na malowniczych trasach Kotliny Kłodzkiej rozegrają się kolejne rajdowe zmagania, tym razem europejskiego czempionatu. Podczas gdy w Rajdzie Polski najlepsi rywalizować będą o cenne punkty w rozgrywkach Mistrzostw Europy, Pelikański/Dymurski Metpol Rally Team konsekwentnie będzie realizował swój plan w starciu w Puchar Peugeota.

Mariusz Pelikański: - Jesteśmy obecnie liderami pucharowych rozgrywek, a to zobowiązuje. Mamy oczywiście apetyt na kolejne zwycięstwo, jednak jesteśmy świadomi, że nie będzie łatwo. Rajd Polski jest bardzo trudnym i wymagającym rajdem. Jego trasa liczy blisko 300 km oesowych, trzeba więc pojechać rozważnie, szanując cenny czas i samochód. Z pewnością będzie nas mocno naciskać konkurencja - jest wśród niej wielu naprawdę szybkich zawodników, a i debiutanci, po oswojeniu się z nowymi samochodami, tanio skóry nie sprzedadzą. Mimo, że zapowiada się upalny weekend, postaramy się jeszcze bardziej podgrzać atmosferę, jednak - jak mówi stara prawda - zwycięzcy są na mecie i tam też chcemy dowieźć kolejne cenne punkty.

Reklama

Daniel Dymurski: - Zeszłoroczny Rajd Polski nieprędko puścimy w zapomnienie. Jechało nam się bardzo dobrze, niestety z rywalizacji już pierwszego dnia wyeliminowała nas awaria techniczna. Mając taki bagaż doświadczeń nasz zespół starał się z całych sił bardzo solidnie przygotować samochód do zmagań na tak długiej trasie. Jesteśmy więc spokojni, ufając, że sprzęt nas nie zawiedzie, podobnie jak nasi kibice, których gorąco pozdrawiamy. Jesteście wspaniali, liczymy na wasz doping!

Rajd Polski - Eliminacja Mistrzostw Europy o najwyższym współczynniku trudności 20 - w tegorocznej edycji będzie gościł na swoich trasach 80 zgłoszonych załóg. Jego trasa została podzielona na dwa etapy. Start pierwszego etapu wyznaczono na godzinę 8:30 w piątek, zaś metę rajdu a zarazem drugiego etapu załogi osiągną w sobotę o godzinie 18.19.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mus | rajd polski | rajd

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy