Upał, a ty ustawiasz klimatyzację na 18 stopni? Lekarze ostrzegają

Ręka z czerwonym lakierem na paznokciach ustawia pokrętło klimatyzacji samochodowej z panelem DUAL i A/C.
Latem kierowcy nie potrafią korzystać z klimatyzacji. Lekarze od lat ostrzegają przed skutkami.123RF/PICSEL

W skrócie

  • Ustawianie klimatyzacji w samochodzie na bardzo niską temperaturę podczas upałów może zwiększać ryzyko przeziębienia i problemów z układem oddechowym.
  • Duża różnica temperatur między wnętrzem pojazdu a otoczeniem, suche powietrze i nieprawidłowy kierunek nawiewu mogą negatywnie wpływać na zdrowie pasażerów, powodując podrażnienia gardła i oczu.
  • Brak regularnego serwisowania klimatyzacji sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów w układzie, co może stanowić poważniejsze zagrożenie niż sama wysoka temperatura.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Kierowcy w upały nie potrafią korzystać z klimatyzacji. Kończą na wizycie u lekarza

Ustawienie optymalnej temperatury w samochodzie zwiększa komfort jazdy
Zmotoryzowani notorycznie ustawiają zbyt niską temperaturę klimatyzacji.123RF/PICSEL

Suche powietrze może podrażniać gardło i oczy. Klimatyzacja nie tylko chłodzi

Zobacz również:

Brudna klimatyzacja może być groźniejsza niż upał. Regularny serwis jest kluczowy

Klimatyzacja może szkodzić uszom
Z serwisem klimatyzacji nie należy zwlekać do jej uszkodzenia. Równie ważne jest jej odgrzybianie i wymiana filtrów.123RF/PICSEL

Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji podczas upałów?

Luce - czy to w ogóle jest jeszcze Ferrari? Pierwszy elektryk marki na żywo INTERIA.PL