Włączasz klimatyzację w aucie, a z nawiewu śmierdzi. Co robić?

Kobieta w samochodzie, zatykająca nos. W tle nawiew klimatyzacji
Zapach LPG wyczuwalny w kabinie świadczy o usterce instalacjiAndrey Popov123RF/PICSEL

W skrócie

  • Nieprzyjemny zapach z nawiewu po włączeniu klimatyzacji w aucie może wskazywać na obecność bakterii i grzybów w układzie wentylacji.
  • Wilgoć, kurz i zabrudzony filtr kabinowy sprzyjają rozwojowi mikroorganizmów, które są główną przyczyną brzydkiego zapachu z klimatyzacji.
  • Aby pozbyć się zapachu, zalecane jest regularne wymienianie filtra kabinowego, okresowe czyszczenie nawiewów oraz profesjonalne odgrzybianie klimatyzacji.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Dlaczego klimatyzacja samochodowa śmierdzi?

Grzyb w klimatyzacji samochodowej a twoje zdrowie

Zobacz również:

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z klimatyzacji samochodowej?

Zobacz również:

Volvo EX60 ma 810 km zasięgu i niespotykane pasy. Niewiele droższe od hybrydy INTERIA.PL