Nowy węzeł na Zakopiance. Kierowcy czekali od lat

Widok kładki nad DK7 z samochodami, w prawym górnym rogu plan skrzyżowania i infrastruktury.
Wojewoda wydał pozwolenie na budowę nowego węzła na Zakopiance, a GDDKiA od razu ogłosiła przetarg.GDDKiA_Krakow/XGDDKiA

W skrócie

  • Wojewoda małopolski wydał pozwolenie na budowę nowego węzła w Jaworniku na drodze krajowej nr 7, a ogłoszono już przetarg na wykonawcę inwestycji.
  • W ramach projektu powstanie dwustronny wiadukt nad Zakopianką, dwie ronda oraz około 3,5 kilometra nowych i rozbudowanych dróg wraz z chodnikami.
  • Planowany termin oddania węzła do użytku to koniec 2028 lub wiosna 2029 roku, w zależności od przebiegu procedur przetargowych.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Nowy węzeł na Zakopiance

Jak będzie wyglądał węzeł w Jaworniku?

Kiedy węzeł w Jaworniku będzie gotowy?

Zobacz również:

Miszalski odwołany przez Strefę Czystego Transportu?Polsat News