Reklama

Zwycięstwo Groenholma, Loeb drugi

Fin Marcus Groenholm (Peugeot 307 WRC), rajdowy mistrz świata w sezonach 2000 i 2002, wygrał Rajd Finlandii, dziesiątą eliminację tegorocznych mistrzostw świata.

Drugie miejsce zajął obrońca tytułu mistrza świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen Xsara WRC) - strata 1.06,7 s, a na trzeciej pozycji Rajd Finlandii ukończył Estończyk Markko Martin (Peugeot 307 WRC) - strata 1.35,6.

Marcus Groenholm wygrał 11 z 21 odcinków specjalnych rajdu. Fin objął prowadzenie na trzecim odcinku specjalnym. Do drugiego liderem był Norweg Petter Solberg (Subaru Impreza), ale mistrz świata w sezonie 2003 wypadł na tym OS-ie z trasy, uszkodził samochód przez co zanotował spore straty.

Do siedemnastego odcinka najgroźniejszym rywalem Fina był Loeb, który tracił do rywala około 25 s. Ale w trakcie przejazdu tego odcinka Francuz przebił oponę, stracił do Groenholma prawie 40 s i tak dużej straty już nie był w stanie odrobić w końcówce imprezy.

Reklama

Oto co Loeb powiedział na mecie: "Stoczyliśmy bardzo zaciętą walkę. Opuszczamy Finlandię z 8 cennymi punktami," powiedział Sébastien. "Chociaż trochę szkoda, że nie udało nam się wygrać po raz kolejny? Wiedzieliśmy, że nasza zwycięska passa musi się kiedyś skończyć, ale mimo wszystko trochę żal. Zmusiliśmy Marcusa do najwyższego wysiłku na OS-ach, które zna doskonale od wielu lat. Przegrać z nim w Finlandii to żaden wstyd?"

W niedzielę, ostatniego dnia rajdu, Groenholm nie wygrał żadnego z czterech odcinków specjalnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje