Reklama

Zmasakrowane kości Wałęsy. Życie zawdzięcza...

Lech Wałęsa powiedział, że jego syn Jarosław, który na początku września uległ ciężkiemu wypadkowi, jadąc na motocyklu, ma świadomość, że zawdzięcza swoje życie Bogu.

Według b. prezydenta samego zderzenia z samochodem na drodze europoseł PO nie pamięta.

"Do końca nie zdaje sobie sprawy z tego, co się stało, bo jest młody, wierzy. Jednocześnie widzi, że miał szczęście, że Pan Bóg mu darował (życie). Z pełną nadzieją patrzy w przyszłość" - powiedział w środę na konferencji prasowej w Gdańsku Lech Wałęsa, pytany o kondycję psychiczną syna, przebywającego w szpitalu w Warszawie.

B. prezydent dodał, że Jarosław Wałęsa jest w pełni świadomy i rozmawia normalnie; potrafi też wybrać palcami numer telefonu.

"Kości ma straszliwie zmasakrowane. Szczęście, że głowa nietknięta i szczęście, że środek cały - nerki, serce, wątroba. Dość szybko się regeneruje, kości się zrastają. Jedno złamanie jak boli, a tu 37 złamań - to nieprawdopodobny ból. Nie ma środków, żeby to opanować, więc rzeczywiście cierpi bardzo" - powiedział Lech Wałęsa.

Reklama

Jak podkreślił, jego syn miał dużo szczęścia. "Pan Bóg przedłużył mu życie (...) Jak się popatrzy na wypadek, że to się tak skończyło, to tylko cud mógł go uratować" - ocenił.

B. prezydent jest przekonany, że tego wypadku nie sposób było uniknąć. Dodał, że nawet gdyby jego syn jechał z prędkością 10 km/h to i tak zderzyłby się z samochodem. "Nie było żadnych szans" - podkreślił.

Lech Wałęsa dodał, że syna czeka długa rehabilitacja, w warszawskim szpitalu pozostanie jeszcze prawdopodobnie ok. 1-2 tygodni, a potem leczenie będzie kontynuowane w pobliżu domu.

Do wypadku Jarosława Wałęsy, europosła PO, syna byłego prezydenta Lecha Wałęsy, doszło 2 września. Wałęsa jechał na motorze, zderzył się w Stropkowie pod Sierpcem (Mazowieckie) z toyotą rav4. Trafił do szpitala w Płocku, jeszcze tego samego dnia wieczorem przetransportowano go śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do warszawskiego szpitala przy ulicy Szaserów.

Wałęsa podczas wypadku doznał niezwykle ciężkiego urazu, głównie w obrębie układu kostnego - złamane miał m.in.: obie kości udowe, miednicę, oba przedramiona, żebra oraz uszkodzony kręgosłup.

Według wstępnych ustaleń płockiej prokuratury, która bada okoliczności wypadku, do zderzenia doszło, gdy stojąca na poboczu toyota włączała się do ruchu.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: 'Wałęsa' | "Wałęsa" | Życie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje