Reklama

Zima nie odpuszcza, na drogach ślisko. Sprawdź kamery!

Na drogach całego kraju panują trudne warunki jazdy. Według raportu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z powodu obfitych opadów śniegu na wielu arteriach zalega warstwa błota pośniegowego.

Jarosław Kowalczyk z GDDKiA wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencja Radiową, że drogowcy robią wszystko by opanować sytuację na drogach. Na sieci dróg krajowych pracuje tysiąc pługopiaskarek, które usuwają błoto pośniegowe.

Najtrudniejsze warunki są na obszarze województw: podlaskiego, kujawsko - pomorskiego, łódzkiego i warmińsko-mazurskiego. Problemy mogą też występować na drogach województwa małopolskiego, na Podkarpaciu i na Pomorzu.

Ze względu na trudne panujące na drogach policja apeluje o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków jazdy. Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji przypomina, że nawet w miejscach gdzie droga jest czarna może być ślisko.

Reklama

Sprawdź sytuację na drogach w serwisie kamery.interia.pl.

A w dzień w zachodniej połowie Polski, miejscami słabe opady śniegu, przed południem miejscami w silnych zamgleniach i mgłach osadzających szadź widzialność od 200 metrów do 3 kilometrów. We wschodniej połowie kraju okresami opady śniegu, a na obszarze od wschodniego Mazowsza i Lubelszczyzny po Podkarpacie miejscami marznący deszcz powodujący gołoledź. Po południu marznące opady mogą wystąpić w Małopolsce. Temperatura maksymalna od -5 stopni na północnym zachodzie Polski do -3 w centrum i 0°C, 3 stopni na południowym wschodzie, a na wybrzeżu od -4 do -2 stopni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy