Reklama

Z dedykacją dla maturzystów

W dzisiejszych kwalifikacjach do trzeciego tegorocznego wyścigu w Skoda Octavia Cup, który rozegrany zostanie jutro na Autodromie Most, jadący w barwach INTERIA.PL Mateusz Lisowski uzyskał trzeci czas.

Przed liderem klasyfikacji generalnej znaleźli się tylko Ales Jirasek oraz Jiri Jupa.

Po wczorajszym egzaminie maturalnym z chemii, Mateusz Lisowski udał się prosto na tor w czeskim Moście, gdzie trwa Skoda Octavia Weekend. Oprócz rywalizacji w Ceska Pojistova Skoda Octavia Cup, tor w Moście jest także areną zmagań Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Czech oraz serii European Superkart.

Jak informowaliśmy w zapowiedzi zawodów, podczas piątkowych treningów wolnych set up Skody Mateusza sprawdzał Michael Vorba - ubiegłoroczny zwycięzca cyklu.

Reklama

Dzisiaj od rana zawodnik z Polski był już obecny na Autodromie położonym na północ od Pragi. W porannym treningu rozegranym na mokrym po lekkich opadach deszczu torze, Lisowski uplasował się na drugim miejscu. Kierowca DHL Autocentrala Hlucin startował jednak na set up'ie na suchą nawierzchnię, tymczasem najszybszy Jupa ustawił Skodę na deszcz.

30-minutowa sesja kwalifikacyjna rozpoczęła się o godzinie 12.25. Lisowski dwukrotnie pojawił się na torze. Najlepszy czas uzyskany przed lidera punktacji wyniósł 1:53,309. Pole position zapewnił sobie kolega z teamu Mateusza - Ales Jirasek. Cała trójka dzisiejszej czasówki zmieściła się w 0,2 sekundy, co zapowiada duże emocje w niedzielnym biegu.

Jutrzejszy wyścig rozpocznie się o godzinie 10.45. Cztery godziny później rozegrany zostanie drugi bieg tego weekendy w SOC.

Mateusz Lisowski: - Czuję niewielki niedosyt, ponieważ miałem nadzieję na lepsze miejsce. Jest trzecia lokata, więc nie jest źle. Wolę gonić rywali niż samemu być gonionym. Przed jutrzejszym wyścigiem jestem zatem w dobrej pozycji do ataku. Jupa, między innymi, wykorzystał dzisiaj ostatni komplet ogumienia. Ja mam jeszcze do dyspozycji nieużyte opony, a to w jutrzejszych dwóch wyścigach liczących 17 okrążeń może okazać się decydujące. Dzisiaj podczas czasówki tam, gdzie powinienem mieć najlepszy czas, wyprzedzałem rywali i nie udało mi się przejechać czystego kółka. Podczas drugiego wyjazdu na tor, miałem założone te same, lekko już zużyte opony. Wykręciłem czas o jedynie 0,2 sekundy gorszy od tego uzyskanego na nowym ogumieniu. Używając świeżego zestawu mógłbym zdobyć pole position. Strategia związana z oponami wydaje się być jednak rozsądniejsza, a z drugiej strony tor w Moście nie zalicza się do obiektów, na których łatwo się wyprzedza. Zapowiadają się duże emocje. Dzisiejszą trzecią lokatę dedykuję wszystkim tegorocznym maturzystom.

II runda Ceska Pojistova Skoda Octavia Weekend

1. Ales Jirasek - DHL Autocentrala  1:53,118
2. Jiri Jupa - Vekra  +0,176
3. Mateusz Lisowski - DHL Autocentrala +0,191
4. Jan Dostal - Vekra +0,539
5. Tiky S. Ivosevic - Vekra +0,564
6. Milan Kusy - DHL Autocentrala +0,642
7. Frantisek Dosek - Jozef Pekar +0, 686
8. Milan Vankat - MV Racing +0,822
9. Lucie Panackova - Autocentrala +0,913
10. Daniel Skalicky - Vekra +1, 029
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dedykacje | skoda | Mateusz Lisowski | Skoda Octavia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy