Reklama

Więcej o MICHELIN Alpin

Wraz z firmą MICHELIN postanowiliśmy rozdać wam do testów 50 kompletów nowych opon.

Do testów konsumenckich firma MICHELIN przeznaczyła opony Alpin w dwóch rozmiarach: 195/65/15R oraz 205/55/16R.

Alpin 4 to już czwarta generacja popularnej "zimówki" MICHELINA, zaprojektowanej z myślą o szerokim zastosowaniu - od niewielkich rodzinnych kompaktów do minivanów.

Czym Alpin 4 wyróżnia się na tle konkurencji? Przede wszystkim, przy produkcji tej opony użyto specjalnej mieszkanki gum, której podstawowe składniki to krzemionka i... olej słonecznikowy. Dzięki odpowiednim proporcjom inżynierom MICHELINA udało się uzyskać odpowiednią elastyczność zwłaszcza w niskich temperaturach, a także dużą sztywność, która w znaczny sposób wpływa na wydłużenie żywotności. Testy przeprowadzone przez niemiecki TUV wykazały, że opona Alpin 4 charakteryzuje się nawet o 35% dłuższą żywotnością, niż konkurencyjne produkty.

Reklama

W porównaniu z poprzednią generacją - Alpin 3 - poprawiła się również trakcja. Wg naukowców TUV ruszanie jest aż o 10% łatwiejsze, o 5% skróciła się też droga hamowania. Lepsze osiągi to wynik nowego projektu bieżnika, w którym pozbyto się tzw. "kanałów wzdłużnych", czyli biegnących wokół opony dwóch rowków, nie aktywnych w czasie jazdy. Z 59 do 71 zwiększono za to ilość kanałów poprzecznych, dzięki czemu, zwłaszcza w czasie jazdy po śniegu i lodzie opona zapewnia o wiele lepszą trakcję. Inżynierowie MICHELINA zmienili również ułożenie lameli. Nowe umieszczone są pod kątami 0, 30 i 150 stopni, dzięki czemu opona jest równie zarówno w czasie jazdy po prostej, jak i na zakręcie.

Przed wprowadzeniem opony do oferty firma MICHELIN przeprowadziła i zleciła setki testów i ekspertyz, które potwierdziły, że opony są nie tylko lepsze ale i trwalsze od większości produktów konkurencji. Teraz chcielibyśmy poznać waszą opinię na ich temat!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy