Reklama

Szwecja bez Markko Martina?

Markko Martin być może nie pojedzie w zbliżającym się Rajdzie Szwecji. Na dzisiejszym odcinku testowym młody Estończyk doszczętnie rozbił Forda Focusa WRC. Co ciekawe pasażerem Martina był sporządzający mu notatki do rajdów szutrowych Henrik Lundgaard. Zresztą współpraca z Duńczykiem to nic nowego. Przed Rajdem Elpa Halkidiki w roku 2000, w którym Duńczyk zdobył tytuł Mistrza Europy to właśnie Estoński kierowca ustawiał mu auto na szutry. W każdym razie teraz pole do popisu mają mechanicy M Sport, którzy muszą poskładać kompletnie zniszczone auto do badania technicznego.

Rokowania nie są jednak optymistyczne: - Pracujemy ze wszystkich sił, aby samochód przeszedł badanie techniczne, ale nie jestem pewien czy zdołamy go odbudować ? powiedział rzecznik zespołu.

Reklama

Co ciekawe ekipa Forda poparła decyzję o rozegraniu odcinka testowego tuż przed rajdem. Inne zespoły skrytykowały ją: Byliśmy przeciwni czwartkowemu shakedownowi. Ten wypadek pokazał jak głupie było rozgrywanie go dzisiaj ? powiedział szef Peugeota Corrado Provera.

autoklub.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: badanie techniczne | auto | Szwecja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama