Reklama

RSMŚ - Puras królem Korsyki

Równolegle do naszego Rajdu Warszawskiego toczyła się też rywalizacja w cyklu Mistrzostw Świata. Na malowniczej Korsyce rozegrana została 12 eliminacja tego sezonu - Rajd Francji (Korsyki). Zgodnie z przewidywaniami Hiszpan Jesus Puras na ostatnich dwóch oesach nie dał sobie odebrać przewagi i zdecydowanie zwyciężył w całym rajdzie. Dla byłego mistrza świata grupy N i Citroena Xsara WRC to pierwsze w karierze zwycięstwo w RSMŚ. Drugie i trzecie miejsce zajęli kierowcy Peugeot Sport Gilles Panizzi i Didier Auriol, którzy jednocześnie zdobyli komplet punktów w klasyfikacji producentów.

Na czwartym miejscu rajd ukończył Petter Solberg. Zgodnie z przewidywaniami na piątą lokatę przesunął się Richard Burns wygrywając ostatni odcinek specjalny. Martin dostał najwyraźniej polecenie, aby przepuścić lidera ekipy Subaru. Burns jako jedyny z czołowej czwórki klasyfikacji mistrzostw świata zdobył na Korsyce punkty. Liderami nadal ex-equo są McRae i Makinen z dorobkiem 40 punktów. Drugie miejsce także wspólnie okupują Sainz i Burns ze stratą 7 punktów do liderów. Dzięki dubletowi, Peugeot w klasyfikacji producentów jest drugi i ma 7 punktów straty do Forda.

Reklama

Tymczasem karty rozdano już w klasyfikacji Super 1600. Na Korsyce wygrał rewelacyjny Sebastian Loeb w Citroenie Saxo i na jedną rundę przed końcem zapewnił sobie tytuł. Co ciekawe na ostatnim odcinku Loeb był szybszy nawet od zwycięzcy rajdu Jesusa Purasa.

Wyniki Rajdu Korsyki (po OS16):

1. PURAS (Citroen) 3:58:35.5

2. PANIZZI (Peugeot) +00:17.5

3. AURIOL (Peugeot) +01:11.9

4. SOLBERG (Subaru) +02:53.9

5. BURNS (Subaru) +04:53.1

6. MARTIN (Subaru) +05:21.6

7. ROVANPERA (Peugeot) +07:26.9

8. LIATTI (Hyundai) +08:09.2

9. McRAE (Hyundai) +08:52.7

10. DELECOUR (Ford) +09:26.1

autoklub.pl
Dowiedz się więcej na temat: rajd francji | rajd | peugeot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje