Rozbite czerwone Ferrari bije rekordy ceny

Czerwone Ferrari rozbite w 2009 roku przez gwiazdę futbolu Cristiano Ronaldo zostało wystawione na sprzedaż na internetowej aukcji i ... bije rekordy.

W ciągu tygodnia jego cena wzrosła z 50 tysięcy do ponad 5 mln euro. Nowy model samochodu tej marki kosztuje 250 tys. euro.

Reklama

Na gigantyczny wzrost ceny nie wpływają zapewne parametry techniczne - sześciolitrowy silnik o mocy 620 koni mechanicznych i minimalny przebieg - zaledwie 3099 kilometrów, ale fakt, kto był jego właścicielem.

Licytacja prowadzona przez francuską stronę internetową zakończy się 25 listopada. Jednak już teraz, ze względu na gigantyczne zainteresowanie, bukmacherzy przyjmują zakłady na to, czy samochód zostanie sprzedany i za jaką cenę.

Auto stoi w komisie w mieście Duppigheim na wschodzie Francji. Zostało wystawione z certyfikatem potwierdzającym, iż właścicielem był słynny portugalski piłkarz i nikt od czasu kolizji nim nie jeździł, ani go nie reperował.

Do wypadku doszło w Anglii 8 stycznia 2009 roku, gdy Ronaldo był zawodnikiem Manchesteru United. Jechał na trening. Auto uderzyło w barierę ochronną tunelu drogowego. Portugalski napastnik wyszedł z tej sytuacji bez szwanku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje