Reklama

Rekordowy Tajfun

Marcin Blauth z Warszawy czasem 9,57 sekundy ustanowił na warszawskim torze na lotnisku Bemowo rekord Polski w wyścigach samochodowych na ćwierć mili (TUTAJ nasza zapowiedź tegorocznego sezonu). Dokonał tego GMC Typhoon VTG o mocy silnika blisko 1000 KM.

Rekord ten - jeden z najlepszych wyników w Europie w klasie Maxi - został przyjęty entuzjastycznie przez kilkunastotysięczną widownię, która przybyła na Bemowo na inauguracyjne zawody Pucharu Polski w wyścigach równoległych na 1/4 mili.

W zawodach na Bemowie uczestniczyło 200 zawodników w dziewięciu klasach, które dzielą samochody w zależności od typu silnika i rodzaju napędu. Rywalizacja odbywa się na zasadzie eliminacji konkurentów, którzy startują w parach.

Największe emocje wzbudziły wśród kibiców wyścigi w klasach Maxi i Outlaw, gdzie interesująco zapowiadał się pojedynek pomiędzy zespołami Dunlop No Limit VTG, Lotosu i Corvettą ze stajni Intercarsu. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Blauth. Pokonał mistrza kraju z 2005 roku i głównego faworyta Pucharu Polski Arkadiusza Oziębło (team Lotos), który mimo uzyskania życiowego czasu 10,08 musiał zadowolić się drugim miejscem.

Reklama

Tegoroczny cykl zawodów o Puchar Polski obejmuje 6 imprez. Następne, po Warszawie, to: Biała Podlaska (27-28 maja), Piła (18 czerwca), Pruszcz Gdański (9 lipca), Toruń (2 września) i ponownie Warszawa Bemowo (16 września).

Zwycięzcy w poszczególnych klasach:

Mini - Mariusz Wilkos (Łódź)

Mini plus - Marcin Januchowski (Grodzisk Mazowiecki)

Diesel - Marek Staszewski (Warszawa)

Profi - Xawery Mielcarek (Poznań)

Profi plus - Maciej Krajewski (Warszawa)

Turbo - Bartłomiej Kalika (Kraków)

Turbo plus - Tomasz Nagórski (Katowice)

Outlaw - Tomasz Nagórski (Katowice)

Maxi - Marcin Blauth (Warszawa)

Czytaj także:

S4 killer: wyjściowo 1006 KM!

Subaru prawie najszybsze na świecie.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: plus | rekord | Bemowo | Warszawa | tajfun

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy