Reklama

Polak najlepszy na Nürburgring!

Mateusz Lisowski wygrał na słynnym niemieckim torze Nürburgring wszystko!

21-latek z Wieliczki był najszybszy w piątkowym treningu, w sobotę zdobył pole position i ostatecznie wygrał szóstą, tegoroczną rundę Pucharu Scirocco R-Cup.Dodatkowo uzyskał najlepszy czas okrążenia. Dzięki temu sukcesowi Mateusz umocnił się na pozycji lidera cyklu.

Co powiedział krakowianin po zwycięstwie?

Udało się wygrać, chociaż nie było to łatwe zadanie. Pierwszy zakręt był mokry i po wpadnięciu na niego, pociągnęło mnie na hamowaniu przez co straciłem pozycję lidera. Później jednak obyło się bez takich przygód. Przez 6 okrążeń jechałem za Adityą Patelem i nie mogłem go wyprzedzić, ale w końcu mi się to udało.

Reklama

Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że na pierwszym okrążeniu Daniel Lloyd bardzo sprytnie mnie zaatakował. Na szczęście udało mi się obronić swoją pozycję. Jestem bardzo zadowolony z całości wyścigu, który przebiegał w zmiennych warunkach oraz z samochodu - za to chciałbym podziękować mojemu inżynierowi Piotrowi Żukowskiemu, który odpowiada za jego ustawienie. Ponadto gratuluję Adamowi Gładyszowi, który na Nürburgringu zajął świetne 5. miejsce. Do następnej rundy na brytyjskim torze Brands Hatch pozostał prawie miesiąc. Wyjeżdżam więc na mały odpoczynek, a później wracam do swoich aktywności.

Nürburgring - 6. runda Scirocco R-Cup 2011 - wyniki:

1. Mateusz Lisowski 25:38.208

2. Daniel Lloyd + 4.914

3. Aditya Patel + 6.231

4. Ola Nilsson + 13.713

5. Adam Gładysz + 16.933

Klasyfikacja Scirocco R-Cup 2011 po sześciu rundach:

1. Mateusz Lisowski 248

2. Daniel Lloyd 201

3. Ola Nilsson 187

4. Stefano Proetto 186

5. Aditya Patel 171

Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Lisowski | Nürburgring

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy