Reklama

Pijany w nieoznakowanym radiowozie

Kierowcy, którzy decydują się siadać za kółko pod wpływem alkoholu są wśród nas. Ta plaga nie omija żadnych grup społecznych i zawodowych. Także - o zgrozo - policjantów. Poniżej komunikat jaki otrzymaliśmy z Łodzi.

Wczoraj o godzinie 10.40 w Łodzi doszło do kolizji drogowej z udziałem nieoznakowanego radiowozu kia ceed i autobusu MPK linii 83.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni młodszy aspirant - funkcjonariusz Komisariatu VI Policji w Łodzi kierując radiowozem jechał ulicą Wysoką - od ulicy Tuwima w kierunku Alei Piłsudskiego na wprost przez skrzyżowanie z ulicą Nawrot. Kierowca nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle dla swojego kierunku ruchu i zderzył się z autobusem MPK linii 83 marki solaris urbino kierowanym przez 30-letniego mieszkańca Zgierza.

Reklama

Ponieważ istniało uzasadnione przypuszczenie, że kierujący radiowozem funkcjonariusz był w stanie po użyciu alkoholu pobrano od niego krew do badań. W przypadku potwierdzenia, że funkcjonariusz kierował pojazdem w stanie wskazującym na spożycie alkoholu czeka go odpowiedzialność karna i dyscyplinarna. Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź - Widzew.

Podinsp. Magdalena Zielińska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje