Reklama

Ograniczenia ruchu w Zielonej Górze

Wokół cmentarzy w Zielonej Górze czekają nas utrudnienia. Specjalne miejsca przygotowano dla niepełnosprawnych.

Cmentarz komunalny, ul. Wrocławska

Dojazd:

- od strony Poznania, Wrocławia, Szczecina (droga krajowa nr 3): kierować się drogowskazami na Zieloną Górę. Do cmentarza zjechać drugim zjazdem, przejechać przez miejscowość Racula i wjechać do Zielonej Góry;

- od strony Gubina i Słubic (droga nr 27): kierować się drogowskazami na Zieloną Górę. Przejechać pierwszy zjazd. Jechać obwodnicą miasta w kierunku Wrocławia (droga nr 3). Po wjeździe na drogę nr 3 skierować się do Zielonej Góry drugim zjazdem, przejechać przez miejscowość Racula i wjechać do Zielonej Góry.

Reklama

Parkingi: - płatny - na stadionie żużlowym przy ul. Wrocławskiej, 500 miejsc, opłata jednorazowa w wysokości 8 zł; - darmowy - na pętli autobusowej przy wjeździe do miasta od strony miejscowości Racula.

Niepełnosprawni: - możliwość dojazdu do bramy cmentarza i pozostawienia samochodu przed bramą mają tylko właściciele aut wyposażonych w specjalne naklejki na szybie informujące o tym, że pojazdem porusza się osoba niepełnosprawna. Zmiany w organizacji ruchu: przez cały dzień 1 listopada na ulicy Wrocławskiej, poza wyznaczonymi parkingami, obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się i ograniczenie prędkości do 40 km/h. Pod cmentarz można podjechać tylko taksówką albo autobusem komunikacji miejskiej, auta pozbawione znaków "osoba niepełnosprawna" będą odholowywane z parkingu przed bramą na koszt właściciela.

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama