Reklama

Niemcy pod naporem śniegu

Intensywne opady śniegu i gołoledź sparaliżowały ruch na drogach w południowej części Niemiec.

W wypadkach drogowych w Bawarii oraz Badenii-Wirtembergii zginęły co najmniej trzy osoby - poformowała policja.

Reklama

Na autostradach w południowych Niemczech już w nocy z wtorku na środę dochodziło do zakłóceń w ruchu. Rzecznik niemieckiego automobilklubu ADAC Klaus Reindl powiedział, że na niektórych odcinkach autostrady A8 prowadzącej z Monachium przez Stuttgart do Karlsruhe obowiązuje zakaz ruchu dla ciężarówek powyżej 3,5 ton.

W Badenii-Wirtembergii zanotowano blisko 500 wypadków, 34 osoby odniosły obrażenia. Podobnie było w sąsiedniej Bawarii.

W okolicach Monachium na autostradach A9 i A91 wydarzyło się w ciągu kilku godzin dziewięć poważnych wypadków.

W Monachium i Stuttgarcie wystąpiły ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy i pociągi kursowały nieregularnie, dlatego wielu mieszkańców obu miast dotarło z opóźnieniem do pracy. Bardziej wysportowani zakładali narty biegowe i w ten sposób docierali do swoich zakładów pracy i biur.

Rano otwarto lotnisko w Stuttgarcie, które zamknięto w nocy. Przed południem wystartowały z niego pierwsze samoloty. Od wieczora na poprawę pogody i wznowienie lotów czekało 1000 pasażerów. Opóźnienia lotów zanotowano także na lotniskach w Dreźnie i Lipsku. W Monachium przed południem odwołano 20 lotów, inne były opóźnione.

Zamknięto też kilka przejść granicznych na południu Niemiec.

Policja apeluje do kierowców o dostosowanie prędkości do trudnych warunków oraz o korzystanie z opon zimowych. Zdaniem automobilklubu ADAC, wielu kierowców nie zmieniło w tym roku, ze względu na do niedawna niemal wiosenną pogodę, opon letnich na zimowe. Za brak odpowiedniego ogumienia policja może ukarać mandatem od 20 do 40 euro, zaś ubezpieczenie może odmówić, w razie wypadku, wypłacenia odszkodowania - ostrzega ADAC.

Strefa opadów będzie stopniowo przesuwała się z południa na północny-wschód Niemiec. Najbardziej intensywne opady spodziewane są w graniczącej z Czechami i Polsce Saksonii. Służby meteorologiczne przewidują, że w najbliższym czasie przybędzie tam od 10 do 15 cm świeżego śniegu.

O lokalnych utrudnieniach i zablokowanych drogach przeczytacie w naszym dziale Na drogach.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: policja | ADAC | opady | Niemiec | Monachium | Niemcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje