Reklama

Lisowski z Seat Sport Polska

W tegorocznym cyklu Seat Leon Supercopa Deutschland Mateusz Lisowski wystartuje w barwach Seat Sport Polska.

Już w najbliższy weekend na torze Hockenheim, podczas pierwszego weekendu DTM, będziemy mogli obejrzeć w akcji polskiego zawodnika w polskim zespole. Tak jak rok temu, patronat medialny nad Mateuszem Lisowskim objęła Interia.pl .

Reklama

Dla Mateusza Lisowskiego, ubiegłorocznego zwycięzcy Skoda Octavia Cup, będzie to debiutancki sezon startów w niemieckim cyklu Supercopy, chociaż nie pierwszy za kierownicą wyścigowego seata.

To właśnie Seat Leon Supercopa był samochodem, w którym kierowca z Wieliczki odniósł pierwszy sukces w "dorosłym ściganiu". W 2007 roku 17-letni wówczas Lisowski zdobył tytuł Mistrza Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie H-3500. Z kolei w zeszłym roku zaliczył on start w jednej rundzie Supercopy, kończąc zmagania na torze Motopark Oschersleben na 10. i 9. miejscu.

Hockenheimring, na którym przyjdzie rywalizować zawodnikom w pierwszej rundzie pucharu, jest już dobrze znany Lisowskiemu. Startujący w barwach Interia.pl zawodnik uczestniczył w kilku sesjach treningowych na tym obiekcie. Podczas ostatniej, oficjalnej, popisał się najlepszym czasem wśród wszystkich kierowców biorących udział w treningu.

Na liście startowej pierwszej rundy sezonu 2010 widnieje 17 nazwisk.

Zbliżające się dwa pierwsze wyścigi odbędą się w ramach weekendu DTM. Szacuje się obecność 120 tysięcy widzów na tych zawodach. Obok zmagań Deutsche Tourenwagen Masters oraz pucharu Seat-a odbędą się wyścigi: F3 Euroseries, Porsche Carrera Cup, VW Scirocco R Cup oraz Lamborghini Blancpain Super Trofeo.

Zmagania w Seat Leon Supercopa rozpoczną się w piątek, od porannego 30-minutowego treningu. W sobotę rozegrane zostaną kwalifikacje oraz pierwszy z dwóch wyścigów. W niedzielę odbędzie się drugi wyścig.

Mateusz Lisowski: - Przede mną pierwszy tegoroczny start w Supercopie. Zobaczymy jak mi pójdzie. Czuję się dobrze przygotowany do sezonu, a w ostatnim czasie udało mi się zrobić trochę kilometrów testowych za kierownicą różnych aut wyścigowych. Mój Seat pod koniec ostatnich testów na Hockenheim spisywał się już bez zarzutu i mam nadzieję, że zbliżający się weekend będzie przebiegał bez problemów technicznych.

- Seat Leon Supercopa jest wyśmienitym samochodem wyścigowym, a ostatnie modyfikacje w oprogramowaniu wniosły znaczącą zmianę w szybkości pracy skrzyni DSG. Podczas ostatnich oficjalnych treningów poszło mi dobrze, jednak testy to testy, a prawdę pokażą zawody. Po cichu liczę na dobre miejsce na Hockenheim, ale musi się na to złożyć wiele czynników. Chciałbym bardzo podziękować Seat Sport Polska za danie mi szansy startów w ich barwach. Oczywiście będę chciał się pokazać z jak najlepszej strony reprezentując polski zespół. Także w tym sezonie będzie się mną opiekował Jiri Lipina, któremu w dużej mierze zawdzięczam sukcesy w Skoda Octavia Cup.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sporty | mateusz | hockenheim | sport | Mateusz Lisowski | Seat Leon | Seat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje