Reklama

Krok Kubicy ku wyjściu z tunelu

Już w środę Robert Kubica może zostać poddany następnej operacji, podczas której lekarze dokończą zabieg łokcia - podała "La Gazzetta dello Sport".

Na razie Polak pozostanie na oddziale intensywnej terapii.

Reklama

Pisząc o pomyślnie zakończonej drugiej od ciężkiego wypadku operacji największy włoski dziennik sportowy podkreśla, że to "następny krok ku wyjściu z tunelu".

Piątkową operację stopy, barku i łokcia w szpitalu w Pietra Ligure przeprowadził 15-osobowy zespół pod kierunkiem ordynatora oddziału ortopedii i traumatologii Francesco Lanzy. Przez 48 godzin polski kierowca Formuły 1 przebywać będzie pod obserwacją na intensywnej terapii.

Gazeta przypuszcza, że Kubica wraz ze swą ekipą mogą zadecydować o poddaniu się w tej samej placówce złożonej rehabilitacji.

"La Gazzetta dello Sport" odnotowuje w swej relacji z Pietra Ligure niecodzienny klimat piątkowej konferencji prasowej w szpitalu. Wzięli w niej udział przewodniczący włoskiego regionu Liguria Claudio Burlando, szefowie lokalnego oddziału narodowego Funduszu Zdrowia, burmistrzowie, miejscowy asesor do spraw służby zdrowia.

Według dziennikarzy, nie brakowało wzruszenia i podziękowań, ale także narzekań na problemy miejscowej publicznej służby zdrowia. Szef regionalnych władz dziękował lekarzom, całemu personelowi medycznemu i strażakom, którzy przyszli z pomocą Kubicy.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje