Reklama

Kankkunen kontra Kulig

Juha Kankkunen i Janusz Kulig będą już niebawem ścigać się w Rajdzie Barum. Obaj kierowcy wystartują identycznymi Toyotami Corollami WRC w barwach firmy oponiarskiej Mikona - informuje Autoklub PL.

Rajd Barum (17-19 sierpień), to największa impreza rajdowa w Czechach. Jest to, poza czempionatem tego kraju, runda Mistrzostw Europy o współczynniku trudności 10. Poza dwoma panami o jednakowych inicjałach na Barumie powinni pojawić się także Roman Kresta i Tomas Hrdinka.

Rozmawialiśmy dzisiaj z Januszem podczas pikniku Forda promującego model Transit WRT. Mistrz Polski jeszcze jest nieco obolały po wypadku na rajdzie Polski, ale samopoczucie ma doskonałe. Myślami jest już na rajdzie w Czechach.

Wspólne ściganie z czterokrotnym Mistrzem Świata na pewno będzie dla naszego "Czempiona" wspaniałą nauką. Przypomnijmy, że Kankkunen jest specjalistą od nawierzchni szutrowych i nigdy nie wygrał asfaltowej eliminacji MŚ. W sezonie 2001 nie startuje regularnie, ale najprawdopodobniej, poza takimi okazjonalnymi występami na zaproszenie organizatorów, jak El Corte Ingles na Wyspach Kanaryjskich oraz Barum w Czechach, kibice będą mogli podziwiać jego płynną jazdę na szutrowych trasach Rajdu Finlandii

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ściganie się | kulig

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne