Reklama

Jest decyzja! A4 za 16 zł

Zapewnił, że żadne z planowanych w najbliższym czasie inwestycji nie będą miały negatywnego wpływu na komfort jazdy po świeżo odnowionej autostradzie. Mają one służyć kierowcom jeszcze długo po tym, gdy w 2027 r. wygaśnie koncesja SAM, a droga wróci pod zarząd Skarbu Państwa.

Reklama

Poprzednią podwyżkę - o 2 zł za cały odcinek - wprowadzono w styczniu 2006 r. Od tego czasu na każdej z bramek trzeba zapłacić 6,50 zł. Od 1 grudnia - 8 zł.

Obecnie na autostradzie skończyła się trwająca od kilku lat główna faza remontów nawierzchni; prawie cały odcinek ma już nową nawierzchnię. Remonty powodowały utrudnienia, na które narzekali kierowcy. Spółka została też ukarana za sposób prowadzenia prac przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale odwołała się od jego decyzji.

Po definitywnym zakończeniu remontu nawierzchni najbardziej dokuczliwe prace skończą się, nadal jednak będą m.in. remontowane wiadukty czy budowane ekrany przy drodze. Średnio autostradą Kraków-Katowice (dane za miniony tydzień) jeździ ok. 28 tys. samochodów na dobę. Przychody za pierwsze półrocze 2009 wyniosły 59 mln zł, w całym ubiegłym roku przekroczyły 120 mln zł. Zyski w całości są inwestowane i przeznaczane na obsługę kredytu finansującego inwestycje.

ZJEDŹ NA CHWILĘ NA POBOCZE

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: przejazd | autostrady | GDDKiA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje