Reklama

Jaki jest stosunek do "zakopianki"?

Referendum w sprawie przebudowy "zakopianki" chcą przeprowadzić władze Zakopanego 7 czerwca, w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego - poinformował w piątek burmistrz miasta Janusz Majcher.

Referendum w sprawie przebudowy "zakopianki"  chcą przeprowadzić władze Zakopanego 7 czerwca, w dniu wyborów do  Parlamentu Europejskiego - poinformował w piątek burmistrz miasta  Janusz Majcher.

Referendum ma wykazać jednoznacznie, jaki jest stosunek mieszkańców Zakopanego do przebudowy wyjazdu z miasta.

Przebudowie drogi sprzeciwia się część mieszkańców powiatu tatrzańskiego, głównie z Poronina, zakłócając obrady komisji miejskich.

"Jestem zbulwersowany chamskimi odzywkami pod adresem radnych i burmistrzów ze strony grupy osób z Poronina. Na spotkaniach z mieszkańcami jesteśmy wręcz opluwani przez tę grupę ludzi" - podkreślił Majcher.

Władze miasta nie mają wątpliwości, że przebudowa "zakopianki" jest konieczna; uważają, że przebudowa czterech newralgicznych punktów, przy których tworzą się korki, rozwiązałaby problem.

Reklama

"Jeżeli pozyskamy stosowne wiadomości co do przebiegu +zakopianki+ przez miasto i stworzymy wraz z Radą Miasta jednoznaczne pytanie, to oficjalnie ogłosimy referendum" - powiedział w piątek na konferencji prasowej Majcher.

Zdaniem burmistrza niemal wszyscy zakopiańscy radni chcą przebudowy +zakopianki+. Wątpliwości dotyczą jej kształtu. Zarys przebiegu drogi przez miasto ma zostać przedstawiony na najbliższej sesji Rady Miasta.

W sezonie turystycznym przy wjeździe do Zakopanego tworzą się kilometrowe korki. Średni ruch w sezonie turystycznym na "zakopiance" wynosi 2,5 tys. samochodów na godzinę.

Aby referendum było skuteczne, frekwencja musi wynieść 30 proc. Ostateczna decyzja co do referendum ma zapaść w przyszłym tygodniu.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: referendum. | majcher | Janusz Majcher | referendum

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy