Reklama

Jak zjeżdżać z ronda?

Kodeks drogowy i zawarte w nim przepisy wciąż dla wielu są niejasne.

Poniżej publikujemy list Czytelnika, w którym wyra za swoje wątpliwości związane z jazdą po rondzie.

Chciałbym poruszyć intrygujący mnie temat. Chodzi mianowicie o to, czego i na jakiej podstawie uczą na kursach prawa jazdy? Ja posiadam prawo jazdy od 1997 r i w tym czasie zrobiłem kilkaset tysięcy kilometrów.

Nie uważam się za idealnego kierowcę ale myślę, że jeżdżę w miarę dobrze, czego może być dowodem miejsce w finale konkursu "As Bezpiecznaj Jazdy" i staram się śledzić na bieżąco zmiany w Kodeksie Drogowym.

Ostatnio moja siostra, uczęszczająca na kurs prawa jazdy, pewnego dnia wróciła z dziwną dla mnie nowinką w przepisach: jeśli się wjeżdża na rondo i nie zjeżdża się z niego na pierwszym zjeździe to należy włączyć przed rondem lewy kierunkowskaz.

Reklama

Ponieważ wyjaśnienie tego przepisu przez nią nie były zbyt jasne postanowiłem znaleźć ten przepis w KD i niestety nie udało mi się to. Poprosiłem więc siostrę aby zapytała instruktora gdzie w KD lub jakimś innym akcie prawnym mogę znaleźć taki przepis. W odpowiedzi dowiedziałem się, że takiego przepisu nie ma ani w KD ani nigdzie indziej.

Dziwi mnie więc, że na kursach uczą czegoś czego nie ma, najbardziej dziwi to, że egzaminatorzy tego wymagają.

Chciałbym się dowiedzieć czy może kursy nauki jazdy są prowadzone na podstawie innych przepisów niż obowiązujące w naszym kraju? A może rzeczywiście jest taki przepis tylko instruktor nauki jazdy jest nie doinformowany gdzie należy go szukać?

Czy tak powinny wyglądać kursy nauki jazdy?

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje