Reklama

Dunlop: kierowcy

Marcin Blauth (pseudonim "Blacha")

samochód: GMC Typhoon

startuje od: 2005 roku

Aktualny mistrz Polski w klasie Maxi oraz Mistrz Europy (King of Europe) i drugi najszybszy kierowca Polski w wyścigach na 1/4 mili. Za kierownicą półciężarówki GMC Typhoon w barwach Dunlopa wzbudza sensację na każdych wyścigach. Z motoryzacją związany jest zawodowo, ale przede wszystkim hobbistycznie. Zajmuje się transportem - logistyką i dystrybucją. Jego zawodowy świat to TIR-y. Po godzinach zmienia je na szybkie motocykle i samochody. Coś, co dostarcza mu największych emocji i adrenaliny to kilkusekundowe - czym krótsze, tym lepsze - przejażdżki Typhoonem na dystansie 1/4 mili. Prezes najlepszego sportowego klubu narciarskiego w Polsce - Warszawskiego Klubu Narciarskiego. Sam startuje w zawodach narciarskich (m.in. w Pucharze Polski Amatorów PZN - w tym roku miejsce 5-te).

Reklama

Morten Carlsen

samochód: Chevrolet Chevelle

startuje od: 2005 roku

Wiking z Norwegii, od kilku lat mieszkający w Polsce. Prawdziwy pasjonat motoryzacji sportowej. Kolekcjoner sportowych motocykli oraz klasycznych amerykańskich "muscle cars". W wyścigach równoległych uznaje jedynie auta z napędem na tylną oś. Jego Chevy Chevelle jest najszybszym w Polsce tylnonapędowym samochodem (9.6 sek.) i - co ciekawe - silnik tego auta nie posiada żadnego doładowania. Imponująca jest jednak pojemność jednostki napędowej - ponad 9000ccm i moc ok. 1000KM.

Witold Karałow - w zespole do 2008 roku. Rekordzista Europy FWD (9.43

sek.)

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy