Czy Kubica pojedzie także w Japonii?

Robert Kubica zajął drugie i trzecie miejsce w wyścigach na torze Estoril dzięki czemu zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu World Series by Renault.

W pierwszym biegu wygrał Andreas Zuber (Carlin Motosport), a w drugim partner Polaka z zespołu Epsilon Euskadi, Felix Porteiro.

Kubica już po raz jedenasty ukończył wyścig w pierwszej trójce. Z 209 punktów zgromadzonych przez Epsilon Euskadi aż 154 jest zasługą polskiego kierowcy – najmłodszego mistrza w historii World Series.

Do tej pory najlepszym osiągnięciem baskijskiej ekipy było trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej World Series by Nissan w sezonie 2004. W tym roku, dzięki debiutantowi z Polski, mogą świętować podwójny tytuł, i to na dwa wyścigi przed końcem mistrzostw.

Przypomnijmy, że za dwa tygodnie krakowianin będzie kierowcą testowym ekipy Minardi przed Grand Prix Chin Formuły 1 w Szanghaju. Dzisiaj pojawiły sie także niepotwierdzone informacje, że Kubica może pojawić się w bolidzie Minardi już za tydzień na japońskim torze Suzuka.

A oto linki do materiałów o tym, że Kubica nie lubi imprezować, a także ... o pieniądzach (i nie tylko) oraz o jego testach na torze Formuły 1 przed Grand Prix Chin.