Błażusiak 7. w Sheffield

Tadeusz Błażusiak zajął 7. miejsce w pierwszej eliminacji mistrzostw świata w trialu motocyklowym w hali. Zawody zostały rozegrane w Sheffield, przy udziale kompletu 8,5 tys. publiczności.

Tadeusz - zawodnik teamu Kegel-Błażusiak, fabryki motocykli Gas Gas i Automobilklubu Krakowskiego - był zadowolony ze swego startu. Zaledwie 3 punkty zabrakło mu do 6. miejsca, które zajmował Hiszpan Jeroni Fajardo, mistrz Europy 2002.

- To był bardzo udany start - powiedział Tadeusz Błażusiak, aktualny mistrz Starego Kontynentu. - Wystartowałem dzięki specjalnemu zaprtoszeniu od jednego z organizatorów imprezy, Byrtyjczyka Douga Lampkina, 7-krotnego mistrza świata. Odcinki były trudne, chwilami niebezpieczne, trzeba było wyskakiwać bardzo wysoko. Trasę projektował Martin Lampkin, ojciec Douga. Dzięki temu była bardzo ciekawa.

Zawody wygrał kolega Błażusiaka z teamu Gas Gas - Hiszpan Adam Raga (zeszłoroczny mistrz świata w hali), drugi był Hiszpan Albert Cabestany, a trzeci mistrz świata w trialu motocyklowym na otwartym powietrzu Japończyk Takahisa Fujinami.

Tadeusz Błażusiak wraca teraz do Hiszpanii, gdzie przez tydzień będzie trenował z fabrycznym zespołem firmy Gas Gas.

Dowiedz się więcej na temat: zawody | hiszpan | Tadeusz Błażusiak