Reklama

Będzie więcej płatnych dróg. Rząd uderzy po kieszeniach

Rząd przyjął dziś rozporządzenie, które wydłuża system płatnych dróg o kolejne 300 kilometrów. Ta zmiana oznacza dużo większe wydatki dla firm transportowych.

Kiedy dodamy do niej fakt, że na drogach przybywa fotoradarów, pojawia się pytanie: chodzi o zbieranie pieniędzy na drogi i poprawę bezpieczeństwa czy tylko łatanie dziury w budżecie?

Sieć Viatoll miała służyć pobieraniu opłat od kierowców ciężarówek, ale często omijają oni płatne odcinki, na czym cierpią drogi wojewódzkie. Poza tym, według transportowców Viatoll to nie system poboru opłat, a system karania kierowców.

System nakładania kar przy pomocy fotoradarów jest tak skonstruowany, aby za wszelką cenę wymierzyć kierowcy mandat. Urządzenia fotografują pojazdy od tyłu. Właściciele nie otrzymują zdjęć, mogą nawet odmówić wskazania kierowcy, bo nie otrzymają wtedy punktów karnych, byle tylko zapłacili karę. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że minister finansów planuje zebrać w przyszłym roku z mandatów ponad półtora miliarda złotych, to wiemy już, do czego tak naprawdę mają służyć fotoradary.

RMF

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy