Reklama

BAR w 2002

Zespół BAR Honda ogłosił dziś skład kierowców na przyszły sezon. Zgodnie z przypuszczeniami swoje posady utrzymają Jacques Villeneuve i Olivier Panis. Stajnia chce w ten sposób zbudować stabilny zespół kontynuujący prace, które pozwolą na ciągły rozwój i osiągnięcie zamierzonych celów. Sezon 2002 będzie dla Jacquesa Villeneuvea czwartym sezonem w BARze, natomiast Olivier Panis po udanym powrocie do wyścigów F1 pozostanie w zespole drugi rok.

Jacques Villeneuve:

Reklama

- Z nadzieją patrzę na współpracę z Lucky Strike BAR Honda w 2002 roku. W przyszłym roku powinniśmy znacznie poprawić nasze możliwości i jestem pewien, że będziemy osiągać lepsze wyniki. Jestem w zespole od trzech lat ? od początku ? i przez ten czas zespół cały czas się rozwija. Jestem bardzo zadowolony, że będziemy dalej razem pracować. Również strasznie cieszę się, że będziemy z Olivierem zespołowymi kolegami. Świetnie nam się pracuje razem, co jest bardzo ważne dla atmosfery w zespole i dalszej progresji.

Olivier Panis:

- Jestem bardzo szczęśliwy, że będę pracował z Lucky Strike BAR Honda w 2002 roku. Stabilizacja jest podstawowym elementem dla przyszłości zespołu i wierzę, że wspólnie z Hondą możemy osiągnąć wielki sukces. Kiedy tu przyszedłem Craig Pollock, cały zespół i nasi partnerzy wierzyli w moje zdolności i dali mi szansę powrotu do ścigania się. Z drugiej strony, ja wierzyłem w nich, że razem będziemy walczyć z czołowymi zespołami. Do tej pory nie wszystko potoczyło się tak, jak przypuszczałem, ale w dalszym ciągu mamy do siebie pełne zaufanie i oddanie. Fakt, że moim kolegą w zespole nadal będzie Jacques jest również bardzo ważny. Pracujemy razem prawie rok i świetnie się rozumiemy. Jacques jest prawdziwym wojownikiem i bardzo się cieszę, że będziemy walczyć w jednej drużynie w przyszłym roku. Teraz, kiedy wszystko jest jasne, mam zamiar skupić się na pozostałych sześciu wyścigach, aby osiągnąć jak najlepszy wynik na koniec 2001 roku.

Craig Pollock, Szef Zespołu:

- Jak dotąd, sezon 2001 jest trudny dla Lucky Strike BAR Honda, ale siła naszych kierowców jest bardzo ważna. Jacques i Olivier zrobili kawał dobrej roboty. Zostało nam 6 Grands Prix, na których się skupimy i będziemy naciskać. Jestem szczęśliwy, że będziemy pracować w tym samym składzie w przyszłym roku. Żeby walczyć o czołowe lokaty w Mistrzostwach Świata, trzeba mieć dwóch kierowców najwyższej klasy, a za takich uważam Jacquesa i Oliviera. Kombinacja ich talentów jest niesłychaną mocą dla zespołu. Teraz naszym zadaniem jest, aby dać kierowcom odpowiednie narzędzia na 2002 rok. Musimy wyprodukować samochód, który będzie dawał możliwość zajęcia miejsca na podium, a to doprowadzi nas bliżej do pierwszego wygranego wyścigu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Honda | Lucky

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje