Reklama

12-latka za kierownicą

Na karę roku i dwóch miesięcy więzienia skazał sąd w Kaliszu 35-letnią kobietę, która w ubiegłym roku pozwoliła swojej 12-letniej córce prowadzić samochód na drodze publicznej. Wyrok jest nieprawomocny.

Sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary na trzy lata, ustanowił dozór kuratora, zakazał kobiecie prowadzenia pojazdów mechanicznych na dwa lata oraz zobowiązał ją do powstrzymania się od spożywania alkoholu. Podczas jazdy kobieta siedziała na tylnym siedzeniu razem ze swoimi synami - dwu- i pięcioletnim.

Reklama

"W sumie przedstawiono jej trzy zarzuty" - poinformował zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wlkp., Janusz Walczak.

Pierwszy to kierowanie autem po pijanemu (miała blisko 4 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu) - początkowo to ona prowadziła volkswagena passata, ale później kazała dowieźć się do domu córce. Drugi zarzut dotyczył narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania uszczerbku na zdrowiu. Kolejny zarzut był związany z usiłowaniem wręczenia 200 zł łapówki policjantom interweniującym po zatrzymaniu. Kobiecie groziła kara do dziesięciu lat więzienia.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kara więzienia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje