Pieniactwo i skrajna wredność

Zacznijmy więc może wszyscy od prostej sprawy. Wyciągnijmy o siebie wzajemnie dłoń w geście dobrej woli.

Reklama

Niech kierowcy samochodów zaczną patrzeć w lusterka i spróbują widzieć w nich nadjeżdżające motocykle. Nie zastawiajcie złośliwie możliwości przejazdu pomiędzy waszymi samochodami gdy stoicie w korku. Motocykle i tak będą się przeciskać (przecież sami zrobilibyście tak samo, gdybyście mogli), a im mniej miejsca im zostawicie tym większe prawdopodobieństwo urwanego lusterka lub porysowanego błotnika.

Stańcie bliżej krawężnika, zostawcie miejsce pośrodku. Przecież nikomu to nie przeszkadza, tak naprawdę.

Natomiast koledzy motocykliści niech sobie za to uświadomią, że nic na siłę. Jeżeli nie masz pewności, że się spokojnie zmieścisz, to odpuść - i tak przecież jesteś szybszy, wyprzedzisz za chwilę. Może dla tego człowieka ten samochód jest aż tyle warty, że za ten porysowany błotnik znienawidzi wszystkich motocyklistów na świecie - czy warto?

A jeśli już niestety coś się przytrafi, to pokaż klasę - co z tego, że to tylko mała ryska, nie powinno jej być i tyle, więc daj mu swoje OC. Przecież i tak za nie płacisz, to co Ci zależy, niech ma, po co ma chodzić i się skarżyć na świrów na motorach, niech lepiej powie, że spoko koleś jechał tym sprzętem - fajniej, prawda?

W minioną sobotę była u nas (w Bydgoszczy) fajna impreza. W pobliżu jest zlot, więc "przy okazji" przyjechało na Stary Rynek kilkaset motocykli. Postały, pohałasowały. Niby nic wielkiego, ale było super - zwykli ludzie chodzili pomiędzy sprzętami i oglądali, nie na co dzień przecież można coś takiego zobaczyć. I było po prostu miło, zarówno tym, którzy mogli sobie przyjść popatrzeć na motocykle i motocyklistów, jak i im samym, że są podziwiani, że wszyscy się interesują tym, co dla nich takie ważne. Po prostu był fajnie.

Czy nie mogłoby być tak na co dzień... na drodze?

Wierzę, że tak.

Dowiedz się więcej na temat: wojny | problem | motocykle | motocykliści | kierowcy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje