Reklama

Motocykliści czy bandyci na drodze?

Nie do wszystkich wiosna przychodzi piechotą. Wielu woli w marcu pędzić na motorze. Warto się jednak zatrzymać na moment.

Od początku miesiąca doszło w całej Polsce do 64 wypadków z udziałem motocyklistów.

Statystyki wypadków z udziałem motocyklistów rosną teraz z dnia na dzień. Jeszcze wczoraj na 64 wypadki kierowcy jednośladów spowodowali 35. Dziś młodszy insp. Marek Kąkolewski skorygował te dane. - "Motocykliści spowodowali już 40 wypadków drogowych, w których 7 osób zginęło na miejscu, natomiast 44 osoby zostały ranne. Można już mówić o nieformalnym rozpoczęciu sezonu motocyklowego" - powiedział reporterowi RMF FM.

Kierowcy muszą więc sobie przypomnieć, że z nadejściem wiosny na drogi wracają mniej widoczne i szybkie jednoślady. A szalejącym czasem na jednym kole i z gigantyczną prędkością ich właścicielom policja przypomina: czasem warto puknąć się w kask.

Reklama

Sezon motocyklowy rozpoczęty - mówi Marek Kąkolewski z Komendy Głównej Policji. Na co muszą zwracać uwagę kierowcy samochodów, a na co motocykliści?

Za oknami wiosna, na ulice wyjechali motocykliści. Liczba ofiar rośnie z dnia na dzień. Policja szykuje dla nich specjalną akcję, a na razie apeluje o ostrożność i odpowiedzialność.

A jakie jest wasze zdanie na temat motorowych pasji? Zapraszamy do dyskusji!

Zostań fanem profilu Moto i Poboczem na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: bandyci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy