Reklama

BMW C1-E concept

W latach 2000-2003 BMW oferowało do sprzedaży skuter o nazwie C1.

Był to pojazd nowatorski, wyposażony w zadaszenie, które miało pełnić funkcję klatki przeciwkapotażowej, w pasy bezpieczeństwa, a nawet - w kontrolowaną strefę zgniotu.

BMW zbierało pochwały za oryginalność i postęp w kierunku bezpieczeństwa, jednak klienci nie rzucili się do salonów. Z tego względu produkcja została zakończona wcześniej niż planowano.

Od tamtej pory minęło już kilka lat, ale BMW C1 pozostaje najbezpieczniejszym jednośladem, który kiedykolwiek był w sprzedaży. A bawarska firma nie uległa zniechęceniu i nie porzuciła planów dotyczących C1.Niemcy zaprezentowano właśnie nowe wcielenie tego pojazdu o nazwie C1-E concept.

Prototyp wyposażono w te same elementy zwiększające bezpieczeństwo, co oryginalne C1. A co pojawiło się nowego? Pomoce elektroniczne, czyli ABS, ESP i TC (Traction Control) oraz czujniki ciśnienia w kołach.

Reklama

Nowością jest również napęd. BMW zastosowało elektryczny silnik pochodzący od produkującej skutery firmy Vectrix. Jednostka ta czerpie energię z baterii litowo-jonowych. Konstrukcja C1-E jest jednak na tyle uniwersalna, że bez problemu można zastosować konwencjonalny silnik spalinowy.

Pomne doświadczeń z C1, BMW nie planuje na razie uruchomienia seryjnej produkcji C1-E. Wygląda na to, że wciąż na taki pojazd jest za wcześnie.

BMW C1-E concept na filmie:

ZJEDŹ NA CHWILĘ NA POBOCZE

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pojazd | BMW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy