Reklama

Japończyk kierowcą Formuły 1

​W sezonie 2021 Formuły 1 kierowcą zespołu AlphaTauri będzie Yuki Tsunoda. Jest pierwszym od 2014 roku Japończykiem, który będzie się ścigał w najbardziej prestiżowej serii. Drugim kierowcą włoskiego zespołu jest Francuz Pierre Gasly.

W poprzednim sezonie kierowcami AlphaTauri byli Gasly oraz Rosjanin Daniił Kwiat.

Reklama

"Jak dla większości kierowców, również moim celem było dostać się do F1. Jestem więc bardzo szczęśliwy. Zdaję sobie sprawę, że wielu Japończyków pokłada we mniej nadzieje i zamierzam dać z siebie wszystko" - powiedział 20-letni Tsunoda, który w tym roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Formuły 2.

Ostatnim Japończykiem, który jeździł w F1 był Kamui Kobayashi. Tylko raz udało mu się stanąć na podium. W 2012 roku był trzeci w GP Japonii.

Zakontraktowanie Tsunody oznacza, że w zasadzie zostało jeszcze tylko jedno wolne miejsce w składach zespołów na sezon 2021. Wciąż nie wiadomo, kto obok Holendra Maxa Verstappena będzie jeździł w barwach ekipy Red Bull.

Bez kontraktu w tym momencie pozostaje też siedmiokrotny mistrz świata Lewis Hamilton, ale byłoby szokującym, gdyby nie odnowił umowy z Mercedesem.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje