Reklama

Ayrton Senna ma swoją ulicę w Wałbrzychu

Wałbrzyscy radni zatwierdzili ulicę Ayrtona Senny i włączyli ją do sieci dróg miejskich. "Cieszy mnie, że władze odniosły się ze zrozumieniem do mojej inicjatywy - powiedział PAP Jerzy Mazur, pomysłodawca nazwy i lokalizacji ulicy brazylijskiego kierowcy.

Ulica znajduje się w dzielnicy Rusinowa i prowadzi do Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych, założonego przez Jerzego Mazura, kierowcę wyścigowego i rajdowego, pierwszego Polaka, który ukończył Rajd Paryż-Dakar w 1988 r. ciężarówką Star 266.

Reklama

Ayrton Senna, to trzykrotny mistrz świata w wyścigach Formuły 1, przez wielu uznawany za kierowcę wyścigowego wszech czasów. Startował w 160 wyścigach Grand Prix, 41 razy stając na najwyższym stopniu podium. Zmarł 1 maja 1994 r. w Bolonii, po tragicznym wypadku, który wydarzył się podczas Grand Prix San Marino.

"Ulica, o ile wiem, jedyna o takiej nazwie w Europie, będzie kolejną promocyjną atrakcją miasta po muzeum, które jest licznie odwiedzane przez sympatyków motorsportu" - powiedział Mazur.

Muzeum przez niego założone, znajduje się na terenie byłego kopalnianego szybu "Teresa". Wśród eksponatów są m.in. kombinezony znanych kierowców, ich samochody i zapiski rajdowe, a także osobiste pamiątki Mazura, związane z jego sukcesami sportowymi.

Dowiedz się więcej na temat: Ayrton Senna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje